امروزه در حوزه زیبایی شاهد روش های مختلفی برای جوان سازی پوست هستیم که یکی از این موارد، روش آر اف فرکشنال است. از این روش به عنوان یکی از مهم ترین تکنیک های جوان سازی پوست یاد می شود. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به آر اف فرکشنال انداخته و در رابطه با این روش توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا این روش جوان سازی پوست را به شما معرفی کنیم.

نحوه عملکرد روش آر اف فرکشنال

در بخش اول اگر بخواهیم نگاهی به نحوه عملکرد روش RF Fractional انداخته و در رابطه با آن صحبت کنیم باید گفت که اساس و عملکرد این روش تاثیر گذاری بر روی لایه های سطحی و عمقی پوست است. همان طور که می دانید، پوست از چندین لایه تشکیل شده و هر یک از این لایه ها نقش مهمی در بدن شما ایفا می کنند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که روش آر اف فرکشنال دو کار بسیار مهم را برای پوست شما انجام می دهند که این دو کار شامل موارد زیر می شود:

 1. تحریک پوست برای کلاژن سازی

در بخش اول باید به این نکته توجه داشته باشید که روش RF Fractional باعث تحریک پوست به منظور کلاژن سازی می شود و در واقع با تولید کلاژن پوست ساختار شاداب، محکم، زیبا و… می گیرد. به همین دلیل کلاژن سازی یکی از مهم ترین فرآیندهایی است که با انجام این روش درمانی می توانید به آن دست پیدا کنید.

 1. فعال کردن فیبروپلازی

یکی از فرآیندهای بسیار مهمی که به منظور جوان سازی پوست باید در بدن صورت گیرد، فیبروپلازی است. در واقع این فرآیند به نحوی است که بدن بافت های فیبروزی می سازد. بافت های فیبروزی باعث تحریک ساخت کلاژن شده و همین مسئله باعث می شود تا شاهد به وجود آمدن رشته های پروتئینی کوتاه تر و مستحکم تر باشیم. بافت فیبروزی زمانی که به وجود می آید باعث جوان سازی پوست شده و همین مسئله باعث می شود تا پوستی که با مشکل مواجه شده به راحتی ترمیم شده و پوست زیبایی و شادابی خود را به دست بیاورد.

کاربردهای روش RF Fractional

پس از آن که نگاهی به روش درمانی جدید و مدرن آر اف فرکشنال انداخته و در رابطه با آن صحبت کردیم، بهتر است تا نگاهی به کاربردهای این روش نیز داشته باشیم و در رابطه با آن صحبت کنیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این روش تاثیرات مختلفی بر روی پوست بدن دارد که اگر بخواهیم این کاربردها را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفت کردن و جوان سازی پوست
 • محو کردن جای زخم و ترک بدن
 • از بین بردن جای آکنه، جوش و همچنین ترک‌ های ناشی از چاق و لاغر شدن
 • بهبود منافذ پوستی باز
 • درمان پوست افتاده یا شل شده
 • درمان ترک بدن
 • درمان اسکار و جای زخم آکنه
 • درمان آکنه‌ کیستی
 • حل مشکل خطوط و چین و چروک‌
 • حل مشکلات رنگ و بافت سطحی پوست

در چه مواقعی از آر اف فرکشنال استفاده کنیم؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که در چه مواقعی باید از روش RF Fractional استفاده کنیم. به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که اگر وضعیت پوست شما به نحوی است که باید از روش های مختلفی برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به سراغ افراد متخصص در حوزه زیبایی پوست رفت هو از آن ها برای انتخاب بهترین روش جوان سازی پوست کمک بگیرید. متخصصین با بررسی پوست شما و شرایط بدنی تان به شما بهترین روش را اعلام کرده و بیان می کنند که آیا روش و تکنیک آر اف فرکشنال برای جوان سازی پوست شما مناسب است یا خیر.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش های جوان سازی پوست انداخته و RF Fractional را به شما معرفی کردیم. روش آر اف فرکشنال با داشتن کاربردهای متنوع و متعدد امروزه به عنوان یکی از تکنیک های محبوب برای جوان سازی پوست شناخته شده و افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا از این روش برای زیبایی پوست خود استفاده می کنند. شما نیز می توانید متناسب با نیاز خود از این تکنیک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پانزده + نه =

فهرست