میکرونیدلینگ یک غلتک پوستی است که با ایجاد زخم‌های ریز و کنترل‌شده روی پوست توسط سوزن‌های بسیار ریز برای از بین بردن جای زخم یا همان اسکار، جوش، سوختگی، چین و چروک‌ها و حفره‌های ایجاد شده روی پوست استفاده می‌شود. روش کار میکرونیدلینگ به این ترتیب است که وسیله‌ای به نام «درمارولر» که یک غلتک بسیار کوچک متشکل از سوزن‌های بسیار ریز از جنس فلز تیتانیوم و به قطر نیم یا حداکثر دو و نیم میلی‌متر است، روی پوست کشیده می‌شود و به این ترتیب با نفوذ سوزن‌ها به لایه‌ی میانی پوست یا «درم» یک زخم کوچک و خون‌ریزی اندکی در پوست ایجاد می‌شود که بدن به آن واکنش نشان می‌دهد و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می‌کند.

هدف این درمان به وجود آوردن کلاژن و بافت پوستی تازه برای داشتن پوستی صاف‌تر، سفت‌تر و یک دست است. این روش بیشتر برای درمان جای زخم، جوش، چین و چروک‌ها و حفره‌های ایجاد شده روی پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما برای از بین بردن جای زخم روی سایر قسمت‌های بدن نیز موثر است.

امروزه روش‌های بسیاری برای برطرف کردن عیب‌های جزئی پوستی وجود دارد؛ از انواع ماسک‌های گران‌قیمت و غلتک‌های قابل استفاده در خانه گرفته تا لیزرهای پوستی موثر در رفع عیب‌های پوست؛ اما میکرونیدلینگ یک روش درمانی سریع و مطمئن برای رفع این نواقص است که بهبودی از همان جلسه‌ی اول درمان کاملا مشهود و محسوس است. هرچند که نتیجه‌ی ایده‌آل و مطلوب پس از اتمام تعداد جلسات لازم را روی پوست خود مشاهده خواهید کرد. البته به خاطر داشته باشید که میکرونیدلینگ هم مانند سایر روش‌های درمانی، در ساعات اولیه‌ی پس از جلسات درمان روی پوست خود، قرمزی و التهاب مشاهده می‌کنید که به مرور برطرف می‌شود.

روش درمانی میکرونیدلینگ نیز مانند سایر درمان‌های پوستی و زیبایی دیگر باید توسط یا تحت نظارت مستقیم متخصص آموزش‌دیده‌ی پوست، جراح زیبایی یا پلاستیک و در کلینیک‌های پزشکی مجهز انجام شود.

نکته: روش میکرونیدلینگ برای تمام افراد به استثنای خانم‌های باردار قابل انجام بوده و از ابتدای شروع جلسه‌ی درمان تا اتمام آن بسته به اندازه‌ی سطح تحت درمان یک تا دو ساعت زمان می‌برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

3 + یازده =

فهرست