کرج، درختی، نبش کوچه۴، ساختمان فرشتگان، ط۴، واحد۴۰۱ـ۴۰۲ (مشاهده کروکی)

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ درمانی است که با نام های مختلفی شناخته می‌شود(collagen induction therapy (CIT)، percutaneous collagen induction (PCI)). میکرونیدلینگ یک روش حجومی ضعیف برای بازسازی پوست است که توسط یک دستگاه با سوزن های بسیار باریک انجام می‌شود. این سوزن ها با نفوذ در پوست با عمق کم (۰.۲ الی ۳ میلیمتر) وارد پوست شده و ضخم‌های کنترل شده‌ای به وجود می‌آورند. هر نفوذ این سوزن‌ها باعث به وجود آمدن کانالی در پوست شده و باعث می‌شوند بدن با ساختن کلاژن و الاستین به ترمیم آنها بپردازد. این روند باعث بهتر شدن رویه‌ی پوست و کم شدن زخم‌ها کوچک شدن چاله های پوست و خراش ها می شود.

میکرونیدلینگ برای از بین بردن چاله‌های ایجاد شده توسط جوش ها و یا آبله‌مرغان ایده‌آل می‌باشد. همچنین کانال های ایجاد شده در پوست توسط این روش که تعداد آنها به هزاران کانال در ثانیه می‌رسد موقعیت مناسبی برای ورود مواد درمانی و مزوتراپی به پوست ایجاد می‌کنند. به همین منظور مزوتراپی همراه با میکرونیدلینگ روش بهتری از مزوتراپی تزریقی که مواد توسط سرنگ تزریق می‌شوند ایجاد می‌کند. زیرا پوست دارای هزاران کانال هم‌اندازه و به صورت یکسان پخش شده می باشد. و مواد درمانی بسیار یکدست تر و راحت تر پخش خواهند شد.

روش درمان

در این روش ابتدا مواد بی‌حسی موضعی بر روی پوست گذاشته شده تا بیمار در هنگام درمان احساس ناراحتی نداشته باشد. بیمار باید مطلع گردد که تعداد جلسات مختلفی برای این درمان نیاز است. تعداد این جلسات به وضعیت پوست بستگی دارد. سپس پروسه‌ی درمان با استفاده از دستگاه مخصوص شروع شده و پزشک با دستگاه شروع به ایجاد کانال هایی در پوست می‌کند تعداد این کانال‌ها به هزار کانال در ثانیه می‌رسد. در طب این پروسه مواد مزوتراپی روی سطح پوست پخش می‌شود تا علاوه بر روان کردن پروسه باعث بهبود پوست شود.

مطالب مرتبط
Call Now Button