فواید بوتاکس در کلینیک کرج برای درمان میگرن

بوتاکس در کلینیک کرج از جمله اعمال زیبایی به شمار می رود که برای از بین بردن چین و چروک های چهره افراد به کار می رود. نتیجه این عمل جوانسازی چهره و قسمت هایی است که دچار چین و چروک شده است. علاوه بر این که بوتاکس جنبه زیبایی دارد و پوست را باطراوت و جوان می کند، جنبه درمانی هم دارد. این عمل زیبایی به عنوان روشی است که در درمان سردردهای میگرنی هم به کار گرفته می شود. طبق تجارب پزشکی، در افرادی که دچار میگرن شده و بوتاکس تزریق کمی کنند، فاصله حملات میگرن طولانی مدت شده و به سه تا چهار ماه افزایش می یابد. همچنین امکان قطع شدن حملات هم وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تا موضوع فواید درمانی بوتاکس در کلینیک کرج میگرن را مورد بررسی قرار دهیم.

میگرن به چه سردردهایی گفته می شود؟

مگیرن به سردردهایی گفته می شود که غالبا در یک قسمت از سر و به صورت مکرر اتفاق می افتد. این گونه سردردها حالت نبض دار داشته و حملات آن به قدری شدت دارد که امور روزمره فرد را دچار اختلال می کند. البته در میان افرادی که دچار این بیماری هستند به لحاظ شدید بودن، تعداد حملات در طول روز و همچنین مستمر بودن آن تفاوت هایی وجود دارد. این سردردها با علائم دیگری از جمله تهوع و استفراغ، بی اشتهایی، حساسیت نسبت به صدا و نور هم همراه است.

چگونگی درمان میگرن با تزریق بوتاکس در کلینیک کرج

مکانیسم درمانی بوتاکس برای کاهش دردهای میگرنی، تاثیر روی رشته های عصبی است. به همین دلیل تزریق بوتاکس در ناحیه ای از سر فرد انجام می شود که رشته های عصبی ایجاد کننده دردهای میگرنی وجود دارد. پس از آن که پزشک بوتاکس را به سر بیمار تزریق کرد، این ماده، باعث تحت تاثیر قرار دادن انتهای رشته های عصبی می شود. نتیجه آن جلوگیری از آزاد شدن پیام های شمیایی است که احساس درد را منتقل می کنند. به عبارت دیگر می توان گفت که تزریق بوتاکس در کلینیک کرج باعث می شود شبکه های عصبی که انتقال دهنده احساس درد در بیمار هستند، غیر فعال شود.

 

فواید بوتاکس درکلینیک کرج

فواید بوتاکس درکلینیک کرج

مدت زمان و دفعات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

به طور کلی پیش از آغاز حملات میگرنی، تزریق بوتاکس در کلینیک کرج می تواند به خوبی باعث جلوگیری از حملات میگرنی شود. ولی تاثیر درمانی مطلوب آن روی رشته های عصبی معمولا زمان بر است. برای تاثیرگزاری مطلوب بوتاکس در کلینیک کرج علاوه بر گذشت زمان، تعداد دفعات تزریق هم اهمیت دارد. از این رو لازم است برای کسب نتایج مطلوب علاوه بر بار نخست، دو جلسه دیگر هم بیمار تحت درمان تزریق بوتاکس در کلینیک کرج قرار گیرد. در واقع زمانی می توان نتایج موفقیت آمیز تزریق بوتاکس در درمان میگرن را مشاهده کرد که تعداد جلسات تزریق افزایش یابد. عمده بیمارانی که تحت چنین درمانی قرار گرفته اند پس از دو جلسه تزریق، سردردهای آن ها تا حدود 50 درصد کاهش داشته است.

اقدامات قبل و پس از تزریق بوتاکس در درمان میگرن

ضروری است قبل و پس از تزریق بوتاکس در کلینیک کرج به منظور دستیابی به نتایج مطلوب و جلوگیری از بروز عوارض احتمالی اقداماتی را انجام داد. در ادامه به این اقدامات اشاره شده است.

قبل از تزریق

 • از مصرف داروهای محتوی ویتامین E و نیز آسپرین و داروهایی از این قبیل خودداری کنید. زیرا ممکن است با مصرف چنین داروهایی عوارضی از قبیل تورم و کبودی روی ناحیه تزریق شده ایجاد شود.

پس از تزریق

 • خودداری از تحرک و فعالیت بدنی حداقل به مدت 4 ساعت پس در تزریق ضروری است.
 • ماساژ آرام و آهسته صورت حداقل تا سه روز پس از تزریق باید انجام شود.
 • بهداشت فردی باید کاملا رعای شود.
 • بیمار در طول دروه بهبودی نباید فعالیت های ورزشی سخت را انجام دهد.
 • استفاده از کمپرس یخ به منظور حصول نتایج بهتر درمانی موثر است.
 • ورود به استخر تا سه روز پس از تزریق ممنوع است.

قیمت بوتاکس در کرج

برای تعیین قیمت بوتاکس در کرج باید عواملی را در نظر بگیریم. در واقع قیمت بوتاکس در کرج به این عوامل بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر می شود:

 • نوع کلینیک به لحاظ مدرن بودن و برخورداری از امکانات و دستگاه های جدید و به روز برای تزریق بوتاکس
 • تعداد جلسات درمانی که هر چه بیشتر شود مسلما قیمت خدمات درمانی هم افزایش می یابد.
 • ناحیه تزریق بوتاکس هم در تعیین قیمت بوتاکس در کرج تاثیرگزار است.
 • میزان تخصص، تجربه و مهارت پزشک معالج هم عامل دیگری است که در تعیین هزینه های درمانی تاثیر دارد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا موضوع درمان سردردهای میگرنی با انجام تزریق بوتاکس در کلینیک کرج را مورد بررسی قرار دهیم. مسلما برای افرادی که دچار این بیماری مزمن هستند، تزریق بوتاکس راهکار مناسبی است که بتوانند دردهای این نوع سردرد را کاهش داده و به شکل مطلوب و رضایت بخشی به زندگی خود ادامه دهند.

جهت دریافت قیمت و هزینه ها و انجام مشاوره برای تزریق بوتاکس می توانید با ما تماس بگیرید ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

یک × دو =

فهرست