علم پزشکی امروزه تمام تلاش خود را کرده تا برای بیماری های مختلف روش های درمانی گوناگون را به وجود دارد. به عنوان مثال بوتاکس برای درمان میگرن یکی از روش های جدیدی است که امروزه برای از بین بردن سردرد و کاهش آن مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به روش بوتاکس برای رفع بیماری میگرن انداخته و در رابطه با آن صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این روش توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

روش بوتاکس برای درمان میگرن چیست؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که روش بوتاکس برای درمان میگرن چه روشی بوده و چه ویژگی هایی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید در ابتدا نگاهی به روش درمانی بوتاکس انداخته و همچنین در مورد بیماری میگرن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

میگرن چیست؟

در وهله اول اگر بخواهیم در مورد میگرن صحبت کنیم باید گفت که سردردهای مکرری که اغلب یک طرف سر را در بر گرفته و باعث مواردی چون تهوع و استفراغ می شود، میگرن نامیده می شوند.

همچنین این دردها ممکن است در شرایط خاصی به حدی شدید شوند که عملکرد فرد در طول زندگی را با مشکلات گوناگونی مواجه کند. به همین دلیل افرادی که با چنین بیماری مواجه هستند همواره تمام تلاش خود را می کنند تا از روش های درمانی مختلف برای از بین بردن میگرن خود استفاده کرده و این بیماری را از بین ببرند.

یکی از روش هایی که امروزه شاهد استفاده از آن در بخش های مختلف برای از بین بردن این مشکل هستیم، روش بوتاکس برای رفع و از بین بردن این عارضه است.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک باکتری است که در صورت تزریق شدن به بخش مختلف بدن پایه های عصبی عضلات را بلاک کرده و باعث فلج عضله ها می شوند. انجام این فرآیند باعث از بین رفتن مشکلات گوناگونی در بدن خواهد شد.

به عنوان مثال امروزه از بوتاکس برای از بین بردن مواردی چون تعریق شدید، رفع بسیاری از خطوط چهره، از بین بردن خطوط پاکلاغی کنار چشم و… استفاده می شود.

نکته مهمی که باید بدانید این است که پزشکان و فعالین حوزه پزشکی به تازگی متوجه شدند که امکان تزریق بوتاکس برای حل مشکل میگرن نیز وجود دارد و شاهد این روش برای از بین بردن دردهای عصبی ناشی از میگرن هستیم.

البته باید به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید که از بین بردن سردرد هایی که تنها به دلیل میگرن هستند از طریق بوتاکس ممکن بوده و سایر سردرد ها که علت آن میگرن نیست، با بوتاکس کردن برطرف نمی شوند.

به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می دهیم تا از یک پزشک متخصص در این حوزه کمک گرفته و اگر پزشک متخصص نوع سردرد های شما را میگرن تشخیص داد، می توانید برای درمان آن به سراغ بوتاکس آمده و از این شیوه درمانی استفاده کنید.

نکات مهم در مورد تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

در بخش قبلی با روش تزریق بوتاکس برای از بین بردن این بیماری آشنا شدید و حالا ممکن است سوالات گوناگونی در رابطه با این روش در ذهن شما به وجود بیاید.

به منظور پاسخ دادن به این سوالات بهتر است تا این روش درمانی را از چندین منظر مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. به همین دلیل باید به این نکته توجه داشته باشید که روش درمان میگرن با استفاده از بوتاکس برای افراد بالای ۱۸ سال تایید شده است.

همچنین شما باید در ۱۰ تا ۱۲ جلسه اقدام به تزریق بوتاکس به بخش های مختلف سر کنید تا بتوانید به طرز چشمگیری میگرن خود را کاهش دهید. البته نکته قابل توجه آن است که اکثر بیماران بعد از دو جلسه از تزریق بوتاکس با کاهش 50 درصدی سردردهای خود مواجه می شوند و همین مسئله باعث شده تا این روش محبوبیت بسیار زیادی در بین افرادی پیدا کند که با مشکل میگرن و سردرد مواجه هستند.

نکته دیگری که در رابطه با این فرایند باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور تزریق بوتاکس برای حل مشکل میگرن باید این ماده را به بخش های پیشانی، گیجگاه، پشت و کنارهای گردن، قسمت بالایی شانه ها و پشت سر تزریق شود تا در نهایت بتوانید به بهترین شکل ممکن مشکل سردردهای خود را با روش تزریق بوتاکس برای حل مشکل میگرن برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

4 × سه =

فهرست