کرج، درختی، نبش کوچه۴، ساختمان فرشتگان، ط۴، واحد۴۰۱ـ۴۰۲ (مشاهده کروکی)

میکرودرم

میکرودرم (Microdermabrasion) یکی از روش های نوینی است که به تازگی از استفاده‌ی سلبریتی ها به قابل استفاده توسط عموم رسیده است. از آن به عنوان “لیفت آنی” یاد میکنند. که روش جایگزینی برای روش های گرانتری مانند پیلینگ، بوتاکس ویا جراحی پلاستیک می‌باشد.

مبانی

میکرودرم روشی است که در آن براده‌های ریز و سفتی به سمت پوست پرتاب می‌شود تا لایه‌های رویی پوست را بردارد. قبل از بررسی این روش لازم سات بدانید پوست شما چطور کار می‌کند:

پوست از دو لایه‌ی اصلی تشکیل شده است، اپیدرمیس و درمیس. اپیدرمیس نزدیکترین لایه‌ به دنیای بیرون می‌باشد. این لایه شامل سلول‌های مرده‌ی پوست بر روی لایه‌ای از سلول های در حال بلوغ  می‌باشد.

بالاترین لایه‌ی آن لایه‌ی شاخی(stratum corneum) نام دارد. لایه‌ی شاخی مانند یک حفاظ میان دنیای بیرون و لایه‌های پایینی پوست عمل می‌کند و مانع نفوذ مولوکول ها به پوست می‌شود.

وقتی شما لوشن یا کرم روی پوست خود می‌گذارید قسمت کمی از آن از لایه‌ی شاخی می‌گذرد. این لایه‌ شامل خیلی از مشکلات پوستی مانند خطوط چروک و لکه ها می‌باشد.

کل کار میکرودرم روی لایه‌ی شاخی انجام می‌شود و تاثیری بر لایه‌ی درمیس ندارد. به همین دلیل ریسک بالا یا خطر برای پوست ایجاد نمی‌کند.

ایده‌ی این روش به این صورت است که با تخریب لایه‌ی شاخی بدن این تخریب را به عنوان یک آسیب شناسایی کرده و به سرعت شروع به واکنش می‌کند تا سلول های از دست رفته را با سلول های جدید و سالم جایگزین کند.

این روش فواید زیادی دارد. با از بین رفتن لایه‌ی شاخی رویه‌ی پوست بهبود بخشیده و پروسه‌ی درمان باعث ساختن سلول هایی می شوند که لطیف‌تر  دیده و حس می‌شوند. بعضی از مشکلات پوستی مانند آفتاب سوختگی، لک ها، و چروک های نازک از بین می‌روند. همچنین با از بین رفتن لایه‌ی شاخی حالا مواد درمانی و مراقبتی بسیار راحت‌تر به سطح پوست رسیده و عملکرد بهتری خواهند داشت. به همین دلیل می‌توان مزوتراپی را با میکرودرم انجام داد.

مزایای میکرودرم
مطالب مرتبط
Call Now Button