کرج، درختی، نبش کوچه۴، ساختمان فرشتگان، ط۴، واحد۴۰۱ـ۴۰۲ (مشاهده کروکی)

عمل زیبایی چال گونه

چال گونه یکنقص عضلانی زیبا است، همه‌ی دنیا چال گونه را زیبا و بامزه می‌دانند و افرادی که آن را دارند را خوش شانس تلقی می‌کنند. اما همه‌ی ما شانس داشتن آن را نداشتیم.
اما هم اکنون با روش درمانی آسان و بدون عوارض امکان داشتن این ویژگی زیبا برای همه فراهم شده است.
عمل ایجاد چال گونه (دیمپل پلاستی) یک عمل جراحی است که می‌توان آن را تحت بی‌حسی موضعی انجام داد. قبل از این عمل شما کاملاً از موقعیت مورد نظر برای چال گونه مطلع خواهید بود. در زمان عمل، یک شکاف کوچک از داخل دهان بر روی ماهیچه شیپوری گونه زده می‌شود تا یک چال گونه با ظاهر طبیعی بر روی صورت شما ایجاد کند. بریدگی داخل دهان شما با بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شود و شما می‌توانید اغلب فعالیت‌های روزمره خود را به فاصله کوتاهی بعد از اتمام عمل مجدداً شروع کنید.
 

مدت زمان عمل جراحی چال گونه چقدر است؟

معمولا عمل جراحی چال گونه یک عمل سریع و نسبتاً بدون درد است که به شکل سرپایی انجام می‌گیرد. انجام این عمل در حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود. این عمل در شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. برای ایجاد چال خنده، جراحی از سمت داخل دهان انجام می‌شود و بنابراین هیچ‌گونه آثار زخم یا جراحت بر روی سطح پوست صورت به جا نمی‌گذارد.

آیا می‌توانم در مورد عمق و محل چال گونه خود تصمیم بگیرم؟

در جریان جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک اطلاعاتی در مورد بهترین نقطه و عمق مناسب چال گونه به شما ارائه می‌کند که شما می‌توانید بر اساس آن، شکل چال گونه خود را پیش‌بینی کرده و در مورد آن تصمیم بگیرید.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی چال گونه کدام است؟

به منظور بهبودی سریع و مناسب بعد از جراحی ایجاد چال گونه، پیروی از دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت بعد از عمل اهمیت بسیار زیادی دارد. لازم است تا چند روز بعد از عمل، هر روز چند مرتبه از یک دهان‌شویه حاوی مواد ضدعفونی‌کننده برای تمیز کردن هر گونه جرم احتمالی استفاده کنید. همچنین داروهای آنتی‌بیوتیک مناسبی برای شما تجویز می‌شود تا به بهبودی سریع‌تر محل زخم کمک کند.

برگشت چال گونه حاصل از جراحی

با وجود آنکه نتایج عمل زیبایی چال گونه، ماندگاری طولانی و مناسبی دارد اما این به معنی برگشت‌ناپذیری و دوام همیشگی همه چال‌ گونه‌ها نیست. در واقع چال گونه ایجاد شده ممکن است تا حدی برگشت‌پذیر باشد.
بازگشت آثار این عمل هنگامی اتفاق می‌افتد که بافت داخلی گونه آزاد شود و پوست گونه از ماهیچه زیرین آن جدا شود. البته در مورد این عمل نیز به مانند همه عمل‌های زیبایی دیگر، استثناهایی وجود دارد.

آیا این عمل خطری به همراه دارد؟

عمل جراحی چال گونه هیچ گونه خطرات و عوارض جانبی به دنبال ندارد، فقط ممکن است اندکی درد به صورت موقتی داشته باشید و تا چند روز بعد از عمل کمی ورم در محل گونه وجود داشته باشد که به خودی خود برطرف خواهد شد.

بهبودی بعد از عمل دیمپل پلاستی

بخیه‌های داخل دهان ظرف حدود دو هفته جذب خواهند شد و پوست محل جراحی نرم شده و ظاهر طبیعی خود را باز خواهد یافت. وقتی که بافت داخلی گونه‌ها بهبود پیدا می‌کند، ماهیچه گونه را به پوست متصل می‌کند و در نتیجه هنگام لبخند زدن، یک چال گونه بر روی پوست ایجاد می‌شود. زمان لازم برای اتصال ماهیچه و پوست و ایجاد شدن چال خنده، ممکن است بسته به سرعت بهبودی بافت‌ها و میزان بافت برداشته شده از گونه، از چند روز تا چند هفته متغیر باشد. اما معمولاً ظهور چال گونه به شکل طبیعی، چند هفته زمان می‌برد.

مطالب مرتبط
Call Now Button