پوستی درخشان- این سوالی است که از ابتدای تمدن بشر خانم‌ها را درگیر خود کرده است. اگر این چند نکته را رعایت کنید شادابی و طراوت پوست کودکی به شما بازمی‌گردد.

پوست خود را پاک کنید.

صورت خود را دوبار در روز بشوییم. ممکن است پوست شما به خاطر پوست مرده، آلودگی و چربی، خسته و کدر به نظر برسد. شستن پوست حفره‌های پوست را پاک کرده و آلودگی و چربی را از روی پوست می‌زداید. اما بیش از دوبار نشویید، چرا که ممکن است به پوست‌تان را بیش از اندازه خشک کرده به آن آسیب برساند. خشکی پوست هم ظاهری کدر و خسته به پوست می‌دهد.

بازسازی پوست در کرج

پوست را لایه‌برداری کنید.

لایه‌برداری پوست سلول‌های مرده‌ را از بین برده و با نرم و لطیف کردن آن باعث شادابی و و درخشندگی پوست می‌شود. به طور معمول باید بسته به نوع پوست خود، صورت و بدن خود را یک تا سه بار در هفته لایه‌برداری کنید. اگر بیشتر از سه بار از لایه‌بردار استفاده کنید، پوست آسیب می‌بیند. برای این کار می‌توانید از اسکراب‌های موجود در بازار یا ماسک‌های لایه‌بردار خانگی مانند ماسک ماست و زردچوبه یا شکر و آب لیمو استفاده کنید.

 

مرطوب‌کننده‌ی مناسب با پوست‌تان انتخاب کنید.

یک مرطوب‌کننده‌ی‌ خوب و مرغوب پوست‌تان را درخشان و شاداب می‌کند. البته به یاد داشته باشید که مرطوب‌کننده باید با نوع پوست شما (خشک، چرب، مختلط) سازگار باشد طوری که منجر به خشکی بیشتر یا آکنه نشود.

 

از لوسیون‌های مناسب برای پوست بدن‌تان استفاده کنید.

بسیاری از افراد تنها پوست صورت را مرطوب و بدن را فراموش می‌کنند. درست مثل پوست صورت، بقیه‌ی بدن هم به رطوبت و مرطوب‌کننده‌ی مناسب نیاز دارد. اگر می‌خواهید پوست بدن‌تان نیز مانند صورت‌تان بدرخشد، حتما پس از هر حمام از یک لوسیون مرطوب‌کننده‌ی مناسب، روغن بدن یا کره‌ی بدن استفاده کنید و احساس خوب لطافت را به پوست خود بازگردانید.

ضدآفتاب را فراموش نکنید.

مهم نیست که تابستان باشد یا زمستان. مادامی که آفتاب می‌تابد قسمتی از پوست که در معرض نور خورشید است نیاز به محافظت در مقابل اشعه‌ی خورشید دارد. این اشعه‌ها منجر به پیری پوست شده و فرآیند چروک شدن پوست را تا اندازه‌ی قابل توجهی تسریع کرده و در بسیاری موارد سرطان پوست را تهییج می‌کنند. بهترین راه پیشگیری از این موارد استفاده‌ی هرروزه‌ی ضد آفتاب است. پیش از آرایش صورت (یا حتی اگر اهل آرایش نیستید) از ضدآفتابی با SPF 30 استفاده کنید. توجه کنید که ضدآفتاب‌های با SPF 15 برای محافظت از پوست‌های بسیار روشن ضعیف هستند و حداقل SPF برای محافظت از انواع پوست SPF 15 می‌باشد.

پیش از خواب حتما پوست‌تان خود را پاک کنید.

اگر با آرایش یا حتی ضدآفتاب روی پوست‌تان به تخت بروید، مواد آرایشی منافذ پوست را می‌بندد و بستر را برای ایجاد آکنه فراهم می‌کند. خوابیدن با پوستی که قبل از خواب پاک نشده، خستگی و پوستی کدر را از صبح فردا و حضور چروک‌های ریز را با گذشت زمان، برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر عادت ندارید پیش از خواب پوست‌تان را از آلودگی و مواد آرایشی پاک کنید، از همین امشب این موضوع را جدی بگیرید و این عادت را ترک کنید. تا پوستی درخشان داشته باشید .

رژیم غذایی خود را اصلاح کنید.

آب بنوشید و آب بنوشید. که باعث میشود پوستی درخشان داشته باشید ، از خوردن غذاهای چرب، نوشیدنی‌های گازدار و شکلات‌های افزودنی‌دار جدا اجتناب کنید. هر چقدر سبزی و میوه را جایگزین غذاهای چرب و نشاسته شود، نه تنها به ارگان‌های مختلف بدن بلکه به طراوت و شادابی پوست خود کمک کرده‌اید. طولی نمی‌کشد که نتیجه‌ی این اصلاحات را در بدن خود و پوست که آینه‌ی درون شماست مشاهده می‌کنید.

به اندازه‌ی کافی بخوابید.

پیش از هر چیز، خواب کافی در کاهش تیرگی دور چشم نقش بسزایی دارد و رنگ و آب پوست‌تان را باطراوت می‌نماید. کمبود خواب از طرف دیگر پوست‌تان را مسن‌تر نشان داده و فرآیند ترمیم آن را کند می‌کند. هم‌چنین خواب کافی شما را سرحال و قبراق می‌کند که این حالت در چهره‌تان نمایان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دو × سه =

فهرست