پی آر پی صورت روش درمانی ست که صد در صد طبیعی می باشد و به این روش پلاسما درمانی می گویند. این عمل توسط اجزای خون مراجعه کننده انجام می شود با این کار بافت های آسیب دیده را تحریک کرده و باعث بازسازی پوست صورت، سینه، گردن و دست و بدن می شود.

در این عمل مقداری خون از فرد گرفته و توسط کیت های مخصوص پلاکت آن را جدا و غنی می کنند و مجددا این ماده تزریق می شود. این پلاکت ها محرک های رشد را دارا می باشند.

در حال حاضر از این روش به منظور تحریک و رشد مجدد موها، از بین بردن چین و چروک، بهبود زخم بستر و یا زخم های دیابتی می شود.

چگونگی استفاده از این عمل زیبایی

پی آر پی پلاسمای غلیظ شده خون فرد می باشد که در زمینه زیبایی کاری جدید می باشد. از این مورد در علوم مختلف پزشکی مانند دندانپزشکی، جراحی فک و صوت و درمان زخم های عمیق استفاده می شده است.

این روش درمانی یکی از ایمن ترین و طبیعی ترین روش های درمان در کل دنیا می باشد.

در این روش درمانی فاکتورهای رشد پلاکت ها، فیبروبلاست ها و یا دیگر سلول های بنیادی باعث کلاژن سازی می شوند. همانطور که می دانید کلاژن ها تاثیر فراوانی بر جوانی و طراوت پوست دارند و با تولید کلاژن جدید می توان پوستی شاداب و زیبا و جوان را به خود بازگرداند.

از آن جایی که پی آر پی فیبروبلاست ها را تحریک می کند ممکن است اثر درمانی را به تدریج و کم کم مشاهده کنید. اما با این حال اولین تاثیرات را می توانید دو یا سه هفته بعد از درمان اولیه مشاهده کنید. این درحالی ست که بهترین نتیجه را زمانی می گیرید که دو یا سه ماه از اولین درمان بگذرد.

کاربرد PRP در چه مواردی می باشد؟

 • پی آر پی به منظور جوان سازی صورت، پوست و بدن و دست ها به کار می رود.
 • چین و چروک های دینامیک را نیز بر طرف می کند.
 • باعث بر طرف شدن اسکار زخم ها، اسکار جای جوش و سوختگی و غیره می شود.
 • خطوط اخم و خنده را نیز درمان می کند.
 • ریزش موهای سر و یا ابرو ها را از بین می برد.
 • پف و تیرگی چشم ها را نیز بر طرف می کند.
 • باعث رشد مجدد و تقویت موها می شود.
 • زخم های نروپاتیک و مزمن و یا زخم های دیابتی را نیز بهبود می بخشد.
 • ترک های پوستی و همچنین استریاها را نیز کاهش می دهد.
 • کیفیت پوست را افزایش می دهد و پوستی شاداب را ایجاد می کند.

این عمل چگونه باعث جوانسازی پوست می شود؟

پی آر پی یا پلاکت ها دارای فاکتورهای رشد هستند این عامل از مهم ترین عوامل برای ترمیم و بازسازی بافت های پوستی می باشد. این درحالی ست که پوسته پلاکت ها در این روش با مواد خاصی شکسته می شود و عوامل رشد آزاد می شوند در نهایت باعث رشد و تکثیر سلول های پوستی و بافت ها می شوند.

این ماده در صورتی که در کنار فولیکول های مو تزریق شود باعث افزایش رشد موها می شود که این عمل به صورت طبیعی رخ می دهد. در صورتیکه پی ارپی برای پوست انجام شود می تواند کلاژن و الاستین را افزایش داده و با تقویت پوست و بافت های پوستی چین و چرک ها را بر طرف کند و در نهایت پوستی شاداب را به شما هدیه کند. می توانید برای این کار به مرکز جوان سازی پوست مراجعه کنید

پی آر پی صورت به منظور درمان چین و چروک ها، سیاهی دور چشم و یا جوان سازی پوست دست به شکل معجزه عمل می کند.

استفاده از پلاسمای خون در زیبایی

پلاسما درمانی یا پی آر پی نه تنها برای بازسازی پوست صورت بلکه به منظور جلوگیری از ایجاد چین و چروک ها و پیری نیز کاربرد دارد. این عمل باعث می شود تا صورت در برابر نور آفتاب دچار شلی، چین و چروک . یا تغییر رنگ نشود.

این عمل می تواند اطراف چشم و پلک ها را بهبود بخشد و از چین و چروک ها و سیاهی و گودی و یا فرو رفتگی ها شما را ایمن می کند. زمانی که این عمل را همراه با تزریق چربی انجام دهید ماندگاری را بالا می برید.

به منظور درمان ریزش و کم پشتی و یا حتی طاسی، پی آر پی روشی بسیار موثر است. این عمل باعث می شود تا موها طول عمر بیشتری داشته و ترمیم پذیری را در موها تقویت می کند همچنین موهای به خواب رفته و یا کرکی شده را تقویت می کند.البته به یاد داشته باشید این عمل جایگزین پیوند مو نیست شما می توانید پیوند مو را همراه با پی آر پی انجام دهید و به نتایج بهتری برسید.

مزایای انجام عمل PRP

 • درمان به روش پی آر پی به این دلیل که به جز پلاکت خون فرد هیچ ماده خرجی دیگری استفاده نمی شود، بهترین و امن ترین روش های درمانی می باشد.
 • از آن جایی که خون خود فرد گرفته می شود و برای خودش تزریق می شود، بنابراین هیچ عوارضی ندارد و بیماری و یا عفونت منتقل نمی شود.
 • این روش اصلا خطراتی از قبلی ایجاد تومور ندارد.
 • اثر این درمان می تواند تا یک سال پایدار باشد.
 • وجود آنتی بادی ها در پلاسمای خون برای فرد به عنوان آنتی بیوتیک ها عمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

5 × 1 =

فهرست