داشتن موی فر زیبا آرزوی بسیاری از خانم‌هاست. این نوع مو به خاطر پیچ وخم‌های زیاد، می‌تواند شکننده و آسیب‌پذیر باشد. افرادی که موهای فر دارند به خاطر طبیعت موی‌شان رطوبت کمتری در ساقه‌ی موی خود تجربه می‌کنند و به همین دلیل موی فر تشنه‌ی روغن و آب‌رسانی است.
با در نظر گرفتن این مسائل، مراقبت و نگهداری موی فر برای خانم‌هایی که موی فر طبیعی دارند، کاملا متفاوت با مراقبت از انواع موهای دیگر است. به همین علت است که موی فر سالم و حلقه‌حلقه‌ را کمتر در اطرافیان خود می‌بینید؛ اغلب به علت عدم آگاهی از روش مراقبت از این نوع مو، احتمالا یا منتهی به موی وز می‌شود و دست آخر ناامید شده و آن را صاف می‌کنند.
اصلا نگران نباشید؛ اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که عاشق موهای فر هستند، با قرار دادن این نکات ضروری در روتین مراقبت از موی خود، برای همیشه با موی وز خداحافظی و موی فر سالم و زیبایتان را احیا کنید.

بازسازی پوست در کرج

 

چند ترفند برای داشتن موی فر زیبا

 

ماسک موی قبل از حمام را فراموش نکنید.

موفرفری‌های زیبا وقف این قسمت از مراقبت مو هستند. این کار را تنها چند دقیقه قبل از حمام انجام دهید. نیازی نیست که این ماسک از چند ساعت قبل روی سر شما بماند. می‌توانید از روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون، بادام یا نارگیل استفاده کنید. این ماسک روغنی گره‌های احتمالی موی شما را باز کرده و حلقه‌های مو را بدون فشار و آسیب‌رسانی از هم جدا می‌کند.

شامپو کردن روزانه را فراموش کنید.

موهای فر را نیاز نیست مانند موهای صاف زود به زود شامپو کنید. شامپو کردن روزانه رطوبت طبیعی موی فر را می‌گیرد و موی تشنه را شکننده‌ می‌کند. اگر چه نرم‌کننده‌ همراه بسیار مناسبی برای موی فر است. هربار که موی شما با آب تماس پیدا کرد، با خیال راحت از نرم‌کننده استفاده کنید.

 

 

چگونه موی فر زیبا داشته باشیم

 

شامپوی مناسب موی‌ فر را به دقت انتخاب کنید.

موی فرتان را ابریشمی لطیف در نظر بگیرید. شما هرگز پیراهن ابریشمی را با مواد شوینده‌ی خشن نمی‌شویید. با فرهای زیبایتان نیز باید با ملایمت رفتار کنید. از یک شامپوی ملایم و کم‌کف استفاده کنید. با این کار موی‌تان را تمیز کرده و سرحال می‌آورید، بدون این که رطوبت طبیعی را از آن بگیرید.

با آب داغ خداحافظی کنید.

شاید این قسمت برای خیلی‌ها سخت‌ترین قسمت و نشدنی است. اما اگر واقعا در آرزوی داشتن موی حلقه‌حلقه‌ی زیبا هستید، بهتر است بدانید هر چه درجه‌ی آب کمتر باشد، کوتیکول‌های مو بسته‌تر و رطوبت در مو باقی می‌ماند که از وزی مو جلوگیری می‌کند. مطمئن باشید پس از چندبار شستشو با آب ولرم تفاوت محسوس آن را خواهید دید.

 

 

با یک پارچه‌ی نخی موی‌تان را خشک کنید.

حتما شما هم حالت وزی بعد از حمام را تجربه کرده‌اید. اغلب حوله‌ها کوتیکول مو را تحریک و خشن می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند، برای گرفتم رطوبت بعد از حمام، از یک حوله‌ی میکروفایبر یا یک تی‌شرت کتان استفاده کنید. سرتان را پایین بگیرید و به آرامی موهای در پارچه‌ی نخی قرار داده و نم آن‌ها را بگیرید.

با آرامش شانه کنید.

برس‌های‌تان را کنار بگذارید. برای شانه کردن موی فر از یک شاته با فاصله‌ی دندانه‌ی پهن استفاده کنید. توجه کنید که از شانه به آرامی و تنها برای باز کردن گره‌های احتمالی استفاده می‌کنید. موهای‌تان را پس از حمام هنگامی که مرطوب هستند و لایه‌ای از نرم‌کننده روی‌ خود دارند، شانه کنید. موها را از ریشه شانه نکنید. چرا که به جای باز کردن گره‌ها، گره‌ها بیشتر می‌شوند. ابتدا ساقه‌ی مو را شانه سپس به ریشه برسید.

 

 

چگونه مویفر زیبا داشته باشیم

 

تا حد امکان از دستگاه‌های حرارتی سالنی استفاده نکنید.

سشوار، اتوی مو و انواع حالت‌دهنده‌های مو، حلقه‌های موی شما را می‌شکند. اگر به این ابزار اعتیاد دارید، برای داشتن موی فر سالم باید این اعتیاد خود را کنار بگذارید. می توانید یک یا دو بار در هفته با پخش‌کننده‌های مخصوص موهای فر، با حرارت کم سشوار کنید. پیش از سشوار، حتما از محصولات محافظت‌کننده در برابر حرارت مانند انواع اسپری‌های دوفاز استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

12 + 3 =

فهرست