هایفوتراپی چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟ پیشرفت علم و تکنولوژی در تمامی جوانب زندگی تاثیرش را گذاشته است، بدیهی ترین کمکی که می شود از این پیشرفت ها گرفت، به تعویق انداختن پیری و جوان ماندن است. این روزها زیبایی، به انواع آرایش ها بر نمی گردد، بلکه داشتن پوستی تمیز و بدون چروک می تواند حرف اول را در زیبایی بزند. خانم ها و آقایان زیادی را دیده ایم که با وجود سن بالا صورتی صاف و بدون چروک دارند، در این مطلب قرار است راز زیبایی بازسازی پوست در کرج و پوست های بدون چروک و به دور از پیری را فاش کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه می توان صورتی بدون چروک و جوان داشت

جدید ترین روش برای زیبایی پوست هایفوتراپی HIFU مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound است. این روش امروزه جایگزین مناسبی برای جراحی های سنگین و لیفت صورت است. در واقع این عملیات هم لیفتینگ و سفت کردن پوست را به همراه دارد اما بدون درد و به صورت غیر تهاجمی.

هایفوتراپی با امواج فراصوت باعث می شود تا در لایه های زیرین پوست کلاژن تولید شود. وظیفه این کلاژن ها استحکام بافت ها می باشد. در نتیجه هایفوتراپی و کلاژن سازی باعث می شود تا شما پوستی سفت و بدون چروک داشته باشید.

استفاده از هایفوتراپی به منظورهای مختلف

از دیگر استفاده های هایفو تراپی می توان به درمان سرطان اشاره کرد.

اولین بار هایفوتراپی در سال 2009 توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا به منظور لیفت ابرو مورد تایید قرار گرفت.

در سال های آتی 2014 این روش به عنوان بر طرف کننده چین چروک های ناحیه گردن و سینه مورد تایید قرار گرفت.

از آن جایی که این روش درمانی جدید می باشد از استفاده های دیگر آن در این سازمان اسمی برده نشده است. اما در هیچ پژوهشی هم مبنی بر مضرات هایفوتراپی، شواهدی ارائه نشده است. بنابراین این روش را یکی از ایمن ترین و راحت ترین روش های درمانی به منظور جوانسازی و از بین بردن چین و چروک نامیده اند.

درست است که بر روی این روش پژوهش های بالینی انجام نشده است اما هزاران پژوهش کوچک نشان می دهد که این روش برای از بین رفتن چین و چروک صورت و همچنین لیفت صورت مناسب است در حالی که کم ترین آسیبی به پوست و به فرد وارد نمی کند. از همین رو در برابر جراحی های زیبای لیفت بسیار ایمن تر است. افرادی که از این روش برای بهبود وضعیت چین و چروک های صورتشان بهره گرفته اند، بعد از چند ماه نتیجه مثبت آن را مشاهده نموده اند.

از بین بردن چین و چروک های صورت

هایفوتراپی با دستگاه هایفو انجام می شود. این دستگاه امواج فراصوت را روی سطح زیرین پوست متمرکز می کند و این امر باعث می شود تا دمای ناحیه ای که هایفو روی آن قرار دارد به سرعت بالا رود.

این کار باعث می شود تا این لایه زیرین پوستی دچار آسیب شود. شاید به نظر برسد این با خواست ما که داشتن پوستی سالم است در تضاد باشد.

اما این کار باعث می شود تا این لایه شروع به پروتئین سازی یا کلاژن سازی کند. کلاژن ها می توانند استحکام پوست و حفظ ساختمان اصلی آن می شود. بنابراین هر چه مقدار کلاژن های یک ناحیه بیشتر شود آن ناحیه سفت تر خواهد بود.

افزایش کلاژن ها در اثر برخورد امواج پر انرژی فراصوت ایجاد می شود. این امواج به لایه زیرین و به لایه رویی پوست آسیبی وارد نمی کند و اعصاب را درگیر نمی کند و به راحتی این کار انجام می گیرد.

چه کسانی می توانند هایفوتراپی انجام دهند؟

به طور کلی می توان گفت این عمل به منظور به تعویق انداختن پیری انجام می شود و از سنین بالای 30 تا 70 مورد استفاده می باشد.

افرادی بالای 25 می توانند از این روش برای به تاخیر انداختن پیری استفاده کنند و افراد مسن تر نیز برای از بین رفتن شل شدگی بافت صورت از این روش بهره می گیرند.

کاربردهای هایفوتراپی

 • چین و چروک پوست را کاهش می دهد.
 • افتادگی و شل شدن غبغب را از بین می برد.
 • به طور کلی باعث لیفت اجزای صورت از جمله، ابروها، پلک و گونه می شود.
 • خط چانه را بهتر می کند.
 • چروک های خط گردن و بالای سینه را از بین می برد.
 • خط لبخند را بهبود می بخشد.
 • هر رنگ پوستی می تواند از این روش جوانسازی استفاده کند.
 • جوانسازی پوست با هایفو تراپی چه مزایایی دارد؟
 • این روش در یک تا سه جلسه نتیجه دلخواه را حاصل می کند.
 • ماندگاری و تأثیر این روش تا 2 سال می باشد.
 • این روش نیاز به دوره نقاهت ندارد.
 • تزریق و برش در این روش وجود ندارد.
 • خونریزی و درد ندارد.
 • با درمان های دیگری مانند میکرونیدلینگ هم می توان آن را انجام داد.
 • نسبت به جراحی های زیبایی، هزینه ای باور نکردنی دارد.

تأثیرگذاری هایفو تا چه مقداری ست؟

بر اساس پژوهش های انجام شده کسانی که این مورد را برای جوانسازی و لیفت انتخاب کرده اند حداکثر بعد از 3 ماه نتیجه دلخواه را گرفته اند این در حالی ست که افراد در جراحی لیفت صورت بعد از حداقل یک سال به نتیجه دلخواه خود می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

سه × 3 =

فهرست