تقویت مو یکی از مهم‌ترین و کلیدی ترین مواردی می‌باشد، که سبب می‌شود موهای زیبا و آراسته داشته باشید و هم‌چنین تا حدودی از ریزش مو و یا کم پشت شدن آن جلوگیری می‌کند. امروزه عوامل متعددی باعث ریزش مو می‌شود، عواملی مانند زمینه ارثی،  با سنین مختلف و آب و هوا و فرهنگ ‌های مختلف. تقویت مو علاوه بر اینکه از ریزش مو جلوگیری می‌کند باعث پر پشت شدن موها نیز می‌شود همچنین میتوان گفت که یکی از بهترین کلینیک تزریق ژل در کرج میباشد.

یافتن بهترین روش برای تقویت موها

باید بدانید که در سنین نوجوانی و جوانی که تا کنون ریزش مو شروع نشده است بهترین زمان برای جلوگیری از ریزش مو می‌باشد برای این منظور آشنایی با ساختار فولیکول مو و هم‌چنین مصرف منظم  منابع غذایی برای مو بسیار مفید می‌باشد و باید از مواد غذایی مغذی استفاده شود. برای جلوگیری از ریزش مو باید به نکات زیر توجه داشت:

  •  آیا ریزش موی شما شروع شده‌است؟
  • آیا افرادی در خانواده شما و یا نزدیکان شما سابقه ریزش مو دارد؟
  • از چه رژیم غذایی استفاده می‌کنید؟
  • آیا به طور مرتب و مداوم موهای خود را شستشو می‌دهید و برای شستن موها از چه نوع شامپویی استفاده می‌کنید؟
  • آیا رنگ مو و مواد شیمیایی استفاده می‌نمایید؟

بررسی و توجه به هریک از موارد ذکر شده در بالا می‌تواند به تقویت موی شما کمک نماید و از ریزش آن جلوگیری کند برای مثال کسانی از خانواده که ریزش موی سر و یا همان تاسیه سر دارند به راحتی می توانند اعتماد کنند که این مشکل به صورت ارثی می‌باشد.

نکته

مهم این است که در هر صورت که سن شما بالا باشد و چه سن شما کم باشد تقویت مو می‌تواند کمک شایانی به شما در این زمینه انجام دهد. تقویت موها برای افرادی که دارای ریزش مو به صورت ارثی می‌باشد. یکی از مهم‌ترین قدم‌ها این می‌باشد که تشخیص دهید که ریزش موی شما به علت مسئله ارثی بودن می‌باشد یا خیر.

در صورتی که این مسئله به صورت ارثی در خانواده شما اتفاق می‌افتد قبل از اینکه ریزش مو شدید شود باید به فکر پیشگیری از ریزش آن باشیم برای همین منظور باید در همان مراحل ابتدایی ریزش مو به پزشک متخصص مو مراجعه نمود ممکن است دستورالعمل ‌های مختلفی را توصیه نماید و هم ‌چنین ممکن است جهت تقویت موهای شما  داروی ماینوکسیدیل و یل فیناستراید را تجویز نماید.

روش شست و شو مو جهت تقویت آن

یکی از کارهایی که امروزه باید بسیار آن را مورد توجه قرار داد شست و شوی منظم موی می‌باشد و هم‌چنین استفاده از روش‌هایی که برای تقویت مو مناسب می‌باشد مانند کراتینه کردن موها که باعث تقویت موی سر می‌شود.  شستشوی زیاد و منظم موها می‌تواند تا حد زیادی مانع ریزش آن شود برای این منظور باید نکاتی را مورد توجه قرار داد:

چنانچه پوست و  موی سر شما چرب یا خشک می‌باشد و یا دچار شوره و خارش و زخم شدید می‌باشید حتماً به پزشک پوست و مو باید مراجعه نمود و در این زمینه شامپو‌های مناسبی را  استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید در حمام بیشتر از شامپو استفاده نشود.  و هم‌چنین توجه داشته باشید هنگام شستن موها پوست و ریشه مو به آرامی ماساژ داده شود. از سشوار کشیدن با دمای بالا خودداری کنید و توجه داشته باشید هنگامی که موهای شما خشک نشده‌اند از برس و شانه زدن آن‌ها خودداری کنید.

در زمان‌های گذشته از روش‌های متفاوتی برای ماساژ پوست سر و شستن آن با مواد طبیعی و ماسک‌های طبیعی از جنس روغن نعنا، روغن نارگیل، روغن زیتون، زرده تخم مرغ و غیره استفاده می‌شده.

تقویت مو و مواد غذایی

باید توجه داشت مواد غذایی تاثیر زیادی در تقویت مو دارند و هر چقدر رژیم غذایی سالم تر باشد و از مصرف مواد غذایی دریایی گیاهی و طبیعی بیشتر استفاده شود احتمال ریزش موها نیز کمتر خواهد بود مصرف کم غذاهای سرخ کردنی و چرب،  استفاده از سبزیجات،  حبوبات و لبنیات به اندازه کافی در سبد غذایی و مصرف به اندازه ویتامین‌ها و پروتئین و کلسیم سایر مواد معدنی مفید می‌توانند جهت تقویت مو مفید باشند.

مراقبت از مو در برابر عوامل محیطی

یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها برای تقویت مو مراقبت از موها در برابر عوامل محیطی می‌باشد. در فصل گرم تا حد امکان در برابر تابش نور آفتاب قرار نگیرید. از شستن موهای خود با آب داغ پرهیز کنید و سعی کنید تا حد امکان موهای خود را در معرض آلودگی‌های هوا و محیطی قرار ندهید. هر چقدر از موهای خود در برابر گرما و سرما بیشتر محافظت کنیم در دراز مدت نتیجه مناسبی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

چهار + پنج =

فهرست