مقایسه دستگاه لیزر الکس با دایود

مقایسه دستگاه لیزر الکس با دایود یکی از جالب ترین موضوعاتی هست که ما همیشه به دنبال آن هستیم تا بهترین و سریع ترین نتیجه را از انجام لیزر بگیریم. امروزه رفع موهای زائد برای افرادی که قصد انجام آن را دارند، دیگر چندان دشوار و وقت گیر نیست. بلکه با استفاده از تجهیزاتی همانند لیزر از بین بردن موهای زائد بسیار آسان شده است. این دستگاه ها می توانند موهای زائد بدن را بدون عارضه و در زمان اندکی از بین ببرند. دو دستگاه لیزر دایود و لیزر الکس کرج و سایر شهرها، معروف ترین دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد هستند که در کلینیک های بسیاری برای افراد متقاضی، استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه دو دستگاه لیزر الکس و دایود با یکدیگر بپردازیم.

لیزر دایود چیست؟

لیزر دایود دستگاهی است که قادر است طول موج هایی بین 800 تا 810 نانومتر را از خود ساطع کند. با این طول موج نفوذ به عمق پوست امکان پذیر بوده و بدون آن که بر ملانین سطح پوست تاثیری بگزارد، فولیکول های مو هدف قرار می گیرد. مزیتی که این طول موج در مقایسه با طول موج های کوتاه تر دارد آن است که مانع از آسیب دیدگی و تغییر رنگ پوست می شود. لیزر دایود می تواند برای رفع یا درمان موهای تیره بدن از جمله در قسمت های کمر و بیکینی بسیار مناسب باشد.

لیزر الکس چیست؟

لیزر الکس که به آن الکسندرایت هم گفته می شود قادر به ساطع کردن طول موجی برابر با 755 نانو متر است که از این نظر از لیزر دایود کم تر است. این دستگاه لیزر با این طول موج کوتاه تر قادر به درمان هر نوع پوستی است و تاثیرگزاری آن از 1 تا 17 برابر لیزر دایود است. از نظر علمی لیزرهایی که طول موج کوتاهی دارند عملکرد بهتری در درمان و حذف موهای تیره روی پوست های روشن تر دارند. همچنین شعاع بزرگ تر اشعه لیزر الکس در کرج، برای درمان نواحی بزرگ تر بدن در کوتاه ترین زمان موثرتر است. از این نظر برای حذف موهای زائد ناحیه سینه و کمر برای مردان مناسب تر و بهتر است.

قیمت لیزر الکس و دایود در کرج

قیمت لیزر الکس و دایود در کرج

مقایسه بازدهی و عملکرد لیزر دایود و لیزر الکس در کرج

  • بلندتر بودن طول موج لیزر دایود نسبت به لیزر الکس در کرج، باعث نفوذ به عمق بیشتری از پوست شده و برای درمان ریشه موهای تیره مناسب تر است.
  • طول موج کوتاه تر لیزر الکس در کرج، برای پوست های روشن تر مناسب تر است. علاوه بر این به دلیل آن که شعاع پوشش بزرگ تری دارد، می تواند برای نواحی بزرگ بدن از قبیل سینه، ران ها و پشت مردان مناسب تر باشد.
  • استفاده از هر دو دستگاه لیزر دایود و لیزر الکس در کرج به تعداد چندین بار در حذف موهای زائد امکان پذیر است.
  • استفاده از هر دو نوع لیزر در درمان موهای زائد موفقیت آمیز بوده است. اما استفاده از لیزر الکس برای درمان و حذف دائمی موهای زائد و همچنین عوارض کم تر پس از درمان همانند ورم و سرخی پوست بیشتر مورد رضایت بیماران قرار گرفته است.

دلایل بهتر بودن لیزر الکس در مقایسه با لیزر دایود

لیزر الکس در کرج نسبت به لیزر دایود عملکرد بهتر و سالم تری داشته است. در ادامه به دلایل برتری لیزر الکس نسبت به لیزر دایود پرداخته ایم.

  • لیزر الکس در کرج به دلیل کوتاه تر بودن طول موج قادر به جذب بهتر ملانین پوست است. زیرا با جذب بهتر ملانین می توان از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری کرد.
  • درمان و حذف موهای نرم و نازک با لیزر الکس تاثیرگزاری بیشتری دارد.
  • به دلیل برخورداری لیزر الکس از سیستم خنک کننده دی سی دی، به هنگام درمان، درد اندک لیزر را که ممکن است باعث آزار بیماران شود از بین می برد.

بررسی سایر عوامل مهم

  • استفاده از لیزر الکس می تواند در بیماران آرامش و راحتی زیادی را ایجاد کند.
  • از آن جایی که تعداد جلسات درمان با لیزر الکس در کرج، کم تر از لیزر دایود است، به لحاظ هزینه می تواند برای بیماران مقرون به صرفه تر باشد.
  • مدت زمان جلسات هم با درمان توسط لیزر الکس کوتاه تر است. زیرا شعاع درمان لیزر الکس در حدود 68 درصد در مقایسه با لیزر دایود بزرگ تر است. زیرا در مدت زمان کوتاهی می توان با این شعاع بزرگ تر به حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن پرداخت.

جمع بندی

در این مقاله کوشش کردیم تا به مقایسه دو دستگاه لیزر دایود و لیزر الکس در کرج بپردازیم. مقایسه این دو دستگاه به بیماران امکان می دهد تا به طور دقیق تر به مزایا و معایب هر کدام پی ببرند و تصمیم گیری بهتری درباره انتخاب یک نوع لیزر برای حذف موهای زائد داشته باشند. می توان گفت روی هم رفته، دستگاه لیزر الکس نسبت به لیزر دایود عملکرد بهتری داشته و تاثیرگزاری آن برای حذف موهای زائد بیشتر است. امید است این مقاله بتواند اطلاعات مفیدی برای خوانندگان گرامی در زمینه مقایسه دو دستگاه لیزر الکس و لیزر دایود ارائه دهد.

اگر می خواهید از لیست قیمت های لیزر بانوان و آقایان در کلینیک کاملیا با مطلع شوید همین حالا با ما تماس بگیرید. ما پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

16 + نه =

فهرست