یکی از سوالات پوست و مو که همیشگی می باشد این است که درمان چه مدتی نتیجه می دهد؟ استفاده از روش های مختلف برای لایه برداری مدت زمان مشخصی را دارد. مثلا اگر شما از روش میکرودرما براسیون برای لایه برداری سطحی استفاده کنید که این این روش کم تهاجمی می باشد در مدت زمان کمتری به نتیجه دلخواه خود می رسید. اما روش های تهاجمی تر مانند سوزن زدن و یا مزونیدلینگ با دستگاه و لایه برداری عمیق پوست مدت زمان یکماهه را برای رسیدن به نتیجه دلخواه شما نیازمند است.

البته بهتر است بدانید که استفاده از روش تهاجمی ماندگاری بیشتری دارد و می تواند تا مدت بیشتری زیبایی و شفافیت پوست شما را نگه دارد.

به طور کلی زمانی که شما تصمیم به انجام عمل زیبایی می گیرید پزشک متخصص شما را در این باره راهنمایی می کند.

در چه مواردی بهتر است مزونیدلینگ انجام ندهم؟

زمانی که بر روی پوست تب خال و یا کلوئید دارید بهتر است از مزونیدلینگ استفاده نکنید. همچنین اگر شما از داروهای انعقاد خون استفاده می کنید نباید از این روش استفاده کنید، چراکه باعث خونریزی زیاد در آن ناحیه می شود.

همچنین اگر سیستم ایمنی شما مشکلی دارد بهتر است این روش را امتحان نکنید چراکه باعث ایجاد عفونت پوستی شده و روند بهبود را بسیار طولانی می کند. در صورتی که به کوکتل های قابل استفاده حساسیت دارید حتما باید با پزشک مشورت کنید.

استفاده از مزونیدلینگ برای موها می تواند مفید باشد؟

از دیگر سوالات پوست و مو در مورد مزونیدلینگ مو در مورد فواید آن می باشد. این روش می تواند فولیکول های مو را تقویت کند و از ریزش مو نیز جلوگیری کند همچنین افزایش جریان خون در پوست سر را ایجاد می کند که در نهایت به رشد مجدد موها منجر می شود. منافذ بسیار ریزی که در پوست سر ایجاد می شوند به جذب ویتامین ها و کوکتل های مناسب و مورد استفاده در مزونیدلینگ کمک می کند.

آیا تزریق بوتاکس محدودیت سنی دارد؟

در صورتی صرفا برای زیبایی از بوتاکس استفاده شود در سنین پایین توصیه نمی گردد. مگر اینکه به صورت پیشگیری به منظور جلوگیری از عمیق شدن چین و چروک انجام انجام شود.

بهترین نوع بوتاکس نوع استاندارد آن است و بهتر است که از مواد چینی استفاده نکند.

آیا می توان در دوران بارداری و یا شیر دهی تزریق بوتاکس انجام داد؟

این عمل در دوران بارداری ممنوع است اما با این حال گزارشات خاصی در این مورد ارائه نشده است. اما بهتر است که در این دوران از تزریق بوتاکس در این مدت چه بارداری و چه شیر دهی بهتر است که انجام نشود.

بعد از تزریق ژل بوتاکس باید چه مراقبت هایی انجام شود؟

بعد از تزریق ژل بوتاکس باید آنتی بیوتیک استفاده شود مگر اینکه در محیط کاملا استریل این عمل انجام شود. اما به هر حال باید آنتی بیوتیک موضعی تزریق شود و یا به صورت خوراکی نیز به مدت یک یا دو هفته مصرف شود.

در صورت تبخال در دور لب حتما باید اسلیکلویر مصرف شود و بعد از آن باید قرص ضد تبخال استفاده شود و نباید در این نواحی لمس داشته باشید. همچنین از ورزش های سنگین پرهیز کنید. محل تزریق ژل را فشار ندهید.

در صورتی که تزریق بوتاکس را در لب ها انجام داده اید بهتر است که از کشیدن سیگار و یا قلیون و هر فشار دیگری بر روی لب پرهیز کنید.

بعد از تزریق بوتاکس بهتر است از استخر رفتن پرهیز کنید.

در صورتی که احساس درد ممتد و یا گزگز در این ناحیه حس کردید بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

بعد از انجام هایفوتراپی چه زمانی می توان نتیجه را دید؟

انجام عمل هایفوتراپی حدودا 45 دقیقه طول می کشد. از خوبی های این تکنیک این است که بعد از انجام می توان نتیجه را شاهد بود و ماندگاری بالایی نیز خواهد داشت.

از آن جایی که هایفوتراپی لایه های عضلانی را تحت تاثیر قرار می دهد هیچ گونه لکی روی پوست ایجاد نمی کند.

برداشتن خال ممکن است آن را به توده ای بد خیم تبدیل کند؟

در صورتی که واقعا خال باشد نمی توان بدخیم شود، اینکه در برخی موارد مشاهده شده است که بعد از برداشتن خال تبدیل به توده سرطانی شده اند در واقع از اول ضایعه پوستی و تومور بوده است که توسط افراد غیر متخصص، خال تشخیص داده شده اند.

بنابراین در صورتی که شما برداشتن خال را پیش پزشک متخصص انجام دهید به خوبی انجام می شود و سرطان پوستی را ایجاد نمی کند.

پزشک به راحتی می تواند توده های سرطانی را تشحیص دهد و در اگر ضایعه عمیق و مشکوک به سرطان باشد حتما نمونه برداری و آزمایشات لازم را برای مراجعه کند نسخه می کند.

در صورتی که سوالات شما در این مطلب نباشد می توانید سوالات پوست و مو را در مطالب دیگر این سایت پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

13 + هشت =

فهرست