پس از انجام عمل تزریق بوتاکس باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس باعث می شود تا فرآیند عمل شما نتیجه قابل قبولی داشته باشند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس انداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این مراقبت ها بیاندازیم.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در هفته اول

هفته اول یکی از مهم ترین هفته ها پس از تزریق بوتاکس است و مراقبت های بعد از بوتاکس در این هفته اهمیت بسیار زیادی دارد. به منظور بررسی این مراقبت ها باید گفت که شما در روز اول به هیچ عنوان نباید اقدام به ماساژ دادن و یا مالیدن صورت خود کنید. هم چنین دراز کشیدن بعد از تزریق بوتاکس در چهار ساعت اول به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

انجام ورزش های سنگین، مصرف مسکن های خاصی مثل ایبوپروفن، سیگار کشیدن و یا نوشیدن الکل، رفتن به حمام آب داغ، جکوزی، سونا و… از دیگر مواردی هستند که به هیچ عنوان نباید انجام دهید چرا که انجام این فرآیندها می تواند شما را با مشکلات گوناگونی مواجه کند.

پس از گذشت روز اول شما قادر خواهید بود تا رفته رفته به فعالیت های روزمره خود مشغول شوید و می توانید اقدام به ورزش کرده و یا حتی سفر هوایی داشته باشید. البته ممکن است که تورم و کبودی همچنان بر روی بخش هایی که اقدام به تزریق بوتاکس کردید وجود داشته باشد اما مطمئن باشید که آرام آرام این تورم و کبودی ها کاهش پیدا کرده و با انجام مراقبت های بعد از بوتاکس می توانید به نتیجه قابل قبول خود دست پیدا کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در هفته های بعدی

پس از آن که هفته اول تزریق بوتاکس شما سپری شد، لازم است تا با برنامه ریزی مشخص و به صورت منظم به سراغ پزشک خود رفته تا پزشک زیبایی بوتاکس انجام شده را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در صورت بروز مشکل برای حل آن اقدام کند. داشتن برنامه و پیگیری مداوم به شما کمک می کند تا آرام آرام بوتاکس شما به نتیجه قابل قبولی رسیده و محل تزریق به بهترین شکل ممکن صاف، زیبا و جذاب شود.

نکات مهم برای کاهش درد بوتاکس

اگر پس از انجام فرایند بوتاکس با درد مواجه بودید، لازم است تا به نکات مهمی که به عنوان مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به منظور کاهش درد شناخته می شود توجه کرده و این فرآیندها را انجام دهید.

به عنوان اولین گام به منظور کاهش درد و همچنین تورم به وجود آمده لازم است تا از کمپرس یخ بر روی ناحیه بوتاکس شده استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد باعث می شود تا رفته رفته درد بوتاکس کاهش پیدا کرده و بتوانید تورم و کبودی آن را نیز کنترل کنید. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که اگر پس از تزریق بوتاکس درد داشتید، باید با پزشک خود مشورت کرده تا دکتر زیبایی برای شما داروهای مسکن تجویز کرده و آن ها را استفاده کنید. توجه به این نکته به شما کمک می کند تا درد را کاهش دهد و به بهترین شکل ممکن بتوانید اقدام به انجام مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس کنید.

موضوع بسیار مهم و لازم به ذکر آن است که در صورت بروز هرگونه مشکل حتماً با پزشک خود تماس گرفته و پزشک را از مشکل به وجود آمده مطلع کنید.

بهترین کلینیک زیبایی در کرج

بسیاری از افراد به دلیل عدم توجه به مراقبت های بعد از بوتاکس و همچنین مطلع نکردن پزشک خود از مشکلات به وجود آمده به نتیجه قابل قبولی پس از تزریق بوتاکس دست پیدا نکرده و حتی مجبور می شوند تا برای برگرداندن پوست خود به حالت قبل کارهای گوناگونی انجام دهند. پیشنهاد ما این است که حتماً به موارد گفته شده توجه داشته باشید تا بتوانید دوره نقاهت پس از تزریق بوتاکس را به بهترین شکل ممکن سپری کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس انداخته و بیان کردیم که پس از انجام این تزریق باید چه کارهایی انجام داده و از چه کارهایی اجتناب کنید. توجه به این نکات به شما کمک می کند تا با سرعت بسیار زیادی در دوره نقاهت این فرایند را سپری کرده و به زندگی روزمره خود بازگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1 × سه =

فهرست