لیزر تتو کرج : برداشتن تتو یکی از کارهای دشوار است  به این دلیل که تراکم رنگدانه های تتو در عمق بیشتری از پوست قرار میگیرد. لیزر کردن بهترین روش برای از بین بردن تاتو نیز می باشد که با تخریب کردن رنگدانه ها با استفاده از اشعه نوری پرقدرت تتو را از بین می برد. پرتو های نوری ليزر نوري تك رنگ توسط رنگدانه خاصی از تتو را جذب میکند. همچنین با لیزر کردن هم آسیب کمتری به پوست خود می رسانید و هم روشی ایمن را انتخاب کرده اید.  با این تفاوت که با این روش هیچ گونه جای زخم و سوختگی دیده نمیشود.

لیزر تتو کرج کیوسوییچ يكي از بهترين دستگاه هاي ليزر تتو است که از این لیزر می توان برای از بین بردن هر نوع تتو یا کک و مک استفاده می شود. تتو با جوهري نامحلول تركيب مي شود كه با تزريق آن به پوست شما این محلول به لايه مياني پوست مي رود و دلیل دائمی بودن تتو نيز اين است ك بدن شما مي تواند رنگدانه ها را جذب كند. بنابراين نور ليزر با قدرتي كه دارد جوهر تتو را هدف قرار میدهد و آن را به تكه هاي كوچك تري تقسيم مي كند كه با هر جلسه ليزري ك انجام ميدهيد ان تيكه ها كم رنگتر خواهند شد و در اخر تتو كاملا از بين خواهد رفت.

آیا پاک کردن تتو کرج با لیزر دردناک است

لیزر کردن تاتو مي تواند دردناک باشد اما درد قابل تحمل دارد و هنگام ليزر تاتو از كرم هاي بي حس كننده موضعي براي كاهش درد و سوزش  استفاده مي شود.

پاک کردن تتو کرج با لیزر چند جلسه زمان می‌برد؟

پاک کردن تتو و تعداد جلساتي كه بايد مراجعه كنيد كاملا  به رنگ تاتو ، محل تاتو ، و اندازه تو بستگي داره كه با در نظر گرفتن همه اين عوامل بين ٢ الي ١١ جلسه نياز به درمان خواهيد داشت. بين تعداد جلسات ليزر تاتو وقت هاي منظمي توسط پزشك شما تعيين مي شود تا بدن تان در اين مدت فرصت پاكسازي رنگدانه هاي تاتو را داشته باشد. معمولا ٤٠ تا ٥٠ روز بين هر جلسة فاصله لازم است كه با انجام هر جلسه درمان ؛ تتو شما كمرنگ تر خواهد شد.

آیا لیزر تتو کرج برای همه ممکن است؟

همه افراد می‌توانند از روش ليزر براي پاك كردن تاتو خود استفاده کنند. اما ليزر براي كساني كه مشكلات سيستم ايمني دارند و يا بچه شير مي دهند و حتي باردار هستند، اصلا مناسب نیست .

آیا پاك كردن تتو کرج با ليزر

تقريبا مي توان گفت همه روش هاي درماني  عوارضي دارند كه گاهي ممكن است رخ دهد و گاهي ممكن است رخ ندهد. رخ دادن عوارض هاي ناشي از انواع جراحي ها بستگی به عوامل مختلفي دارد.

بعنوان مثال يكي از دلايل رخ دادن عوارض مي تواند اين باشد كه بدن شما تا چه اندازه واكنش نشان ميدهد

٢ – براي ليزر از چه نوع فناوري استفاده كرده ايد ؟

٣ – متخصص يا پزشك منتخب شما تا چه اندازه در انجام ليزر مهارت و تجربه داشته است؟

البته روش اين روش، روشي ايمن و كم عارضه است كه اگر عوارضي ناشي از ليزر تاتو رخ دهد موقت است و از بين خواهد رفت.

اگر شما ليزر تتو خود را به پزشكي بسپاريد كه مهارت كافي در اين زمينه نداشته باشد؛ خطر ايجاد زخم و عفونت و حتي سوختگي بافت پوست شما وجود دارد.

لیزر تتو کرج

ساير روش هاي پاك كردن تتو کرج

١: پاك كردن تاتو با جراحي

موقع پاك كردن تاتو با جراحي پوست شما با استفاده از كرم هاي بي حس كننده،بي حس مي شود و سپس با استفاده از تيغ هاي جراحي تتو شما را بر ميدارند و در پايان پوست شما را به هم بخيه مي زنند.

بعد از جراحی باید از محلول‌های ضد میکروبی  استفاده کنید زیرا ممکن است به عفونت‌ دچار شويد.

۲. روش‌های همراه با لایه‌برداری

روش هاي لايه برداري تهاجمي هستند و با آسيب رساندن بطور كنترل شده به لايه هاي پوستي ،باعث رفع تاتو و مشكلات پوستي  مي شود.

در اين روش پزشك با روش هاي مختلف لايه پوستي شما را از بين مي برد با اين كار پزشك به لايه مياني پوست شما نفوذ مي كند كه جوهر تتو در آن ناحيه قرار دارد به اين ترتيب رنگدانه هاي تتو به بيرون نشست ميكنند و تتو به راحتي حذف مي شود

ناحيه جراحي شده شما تا ٢ هفته زمان مي برد كه كاملا خوب شود و شما در اين مدت زمان احساس درد را خواهيد داشت.

در طول اين ٢ هفته نياز به استراحت دارد و نبايد از منزل خود خارج شويد اين روش پاك كردن تاتو روشي غير قابل پيش بيني است كه اثرات كم دوامي دارد.

۳. روش‌های آرایشگاهی

در آرایشگاه‌ها پاک کردن تتو غیر ممکن است

آرايشگرها و تاتوکارها فقط با روش وارد کردن جوهر همرنگ با پوست شما می‌توانند روی تاتو را بپوشانند ؛ در اصل روي تاتو را پوشانده اند اما حذف شده است و اين روش بدترين روشي است كه مي توانيد انجام دهيد زيرا در بيشتر موارد ممكن است كه تتو شما به خوبي پنهان نشود

و يا حتي ممكن است با انجام دادن اين كار ديگر با ليزر هم نتوانيد اثراتي كه از تتو مانده را پاك كنيد.

۴. روش‌های خانگی و کرم‌های پاک کننده تاتو

هدف اصلي تتو داشتن، دائمي بودن آن نيز مي باشد پس بهتر است كه با استفاده از راه هاي ساده مانند كرم و يا ديگر محصولات آن را پاك نكنيم.

البته اين را هم در نظر بگيريد كه تا به الان هيچ مقاله اي در رابطه با موثر بودن روش هاي خانگي براي پاك كردن تاتو وجود دارد و سازمان ADF اعلام كرده است كه هيچ مدركي مبني بر موثر بودن آن ها وجود ندارد. چون بيشتر اين مواد ها و محصولات با اسيدهاي قوي مخلوط شده اند ، مي توانند به پوست شما آسيب برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

4 − دو =

فهرست