لیزر الکس بهتر است یا لیزر دایود

آیا تا بحال برایتان پیش آمده است که لیزر الکس بهتر است یا لیزر دایود.  امروزه با پیشرفت فناوری‌های پزشکی، استفاده از فناوری‌هایی همانند لیزر در حذف موهای زائد بدن هم گسترش زیادی یافته است. لیزرها با از بین بردن فولیکول‌های مو می‌توانند به صورت دائمی یا موقت موهای زائد در نواحی مختلف بدن را از بین ببرند. در حال حاضر برای حذف موهای زائد بدن دو نوع لیزر الکس و لیزر دایود در کلینیک‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد هر یک از این دو لیزر بستگی به رنگ پوست و مو، طول درمان و تعداد جلسات آن، ماندگاری و غیره می‌تواند نتایج متفاوتی هم داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که لیزر الکس یا لیزر دایود در کرج، کدام یک بهتر است؟

دستگاه لیزر و دایود در کرج

دستگاه لیزر و دایود در کرج

تفاوت های لیزر الکس و دایود

در ادامه مقاله به تفاوت هایی که دو لیزر الکس و لیزر دایود در کرج دارد، پرداخته‌ایم. این تفاوت‌ها که در واقع بر مبنای ملاک‌های مهم بیان شده است به فرد متقاضی کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری بهتری درباره انتخاب یکی از این دو نوع لیزر برای حذف موهای زائد داشته باشد.

تماسی و غیر تماسی بودن لیزر

از نظر پزشکی و بالینی، می‌توان گفت تفاوت بارز بین دو لیزر الکس و لیزر دایود، تماسی و غیر تماسی بودن این دو لیزر در حذف موهای زائد است. به این صورت که دستگاه‌های لیزر الکس غیر تماسی و لیزر دایود تماسی هستند. به این معنا که هندپیس روی دستگاه‌های دایود نیاز دارد تا با پوست بیمار تماس داشته باشد تا امکان حذف موهای زائد وجود  داشته باشد. اما دستگاه‌های لیزر الکس نیاز به هیچ گونه تماسی وجود ندارد. همچنین لیزرهای دایود با فرکانس (طول موج) بالا و به شکل رولی کار می‌کنند در حالی که لیزرهای الکس با فرکانس های پایین و به شکل شاتی عمل می‌کنند.

سیستم خنک کننده دستگاه های لیزر

لیزرهای الکس از سیستم خنک‌کننده گازی برخوردار است که می‌تواند گاز خنک نیتروژن را روی بدن اسپری کند. در حالی که دستگاه لیزر دایود در کرج سیستم خنک کننده تماسی در سر هندپیس دارد که در حین خنک کردن با پوست تماس پیدا می‌کند.

تعداد جلسات درمان در لیزر کرج

از نظر تعداد جلسات درمان هم باید گفت در لیزر الکس معمولا جلسات درمان بین 4 تا 6 جلسه طول می‌کشد و آثار مطلوب درمانی را می‌توان در همان جلسات اولیه مشاهده کرد که رضایت بیماران را هم به دنبال دارد. در حالی که تعداد جلسات درمان برای لیزر دایود در کرج در حدود 6 تا 8 جلسه است.

از نظر عملکرد لیزر الکس بهتر است یا لیزر دایود

به دلیل کوتاه‌تر بودن طول موج (فرکانس) لیزر الکس، هدف قرار دادن فولیکول‌های مو و حذف موهای زائد بهتر انجام می‌شود. همچنین بلندتر بودن طول موج های لیزر دایود در کرج، باعث نفوذ بیشتر در عمق پوست شده و بدون آن که روی ملانین سطح پوست تاثیر بگزارد، روی فولیکول‌های مو تاثیر گذاشته و آن ها را از بین می‌برد. علاوه بر این طول موج بلندتر لیزر دایود مانع از آسیب دیدگی پوست شده و رنگ آن را تغییر نمی‌دهد. حذف و درمان موهای تیره و ضخیم در نواحی کمر و بیکینی با لیزر دایود مناسب‌تر است.

کوتاه‌تر بودن طول موج لیزر الکس در مقایسه با لیزر دایود باعث می‌شود که عملکرد این لیزر در جذف موهای زائد و درمان هر گونه پوست بین 1 تا 17 برابر بیشتر از لیزر دایود موثرتر واقع شود. لیزر الکس با داشتن طول موج کوتاه تر در حذف موهای زائد و تیره روی پوست های روشن عملکرد بهتری دارد. همچنین شعاع بزرگ‌تر اشعه لیزر الکس باعث می‌شود که درمان روی نواحی بزرگ بدن عمانند کمر و سینه مردان سریع تر انجام شود.

مقایسه بازدهی دو لیزر

طبق نتایج تحقیقات انجام گرفته، بازدهی کاهش موهای زائد بلافاصله پس از لیزر دارود در حدود 67 درصد و لیزر الکس حدود 72 درصد بوده است. پس از گذشت حدود 18 ماه نتایج نشان داد که استفاده از لیزر دایود و لیزر الکس به ترتیب 70 و 80 درصد باعث کاهش رشد مو در فرد شده است.

علاوه بر این ها عوارض لیزر درمانی روی بیمارانی که با لیزر الکس در کرج درمان شده اند گزارش هایی مبنی بر تورم وسرخی پوست ارائه شده است که البته بروز این عوارض کوتاه مدت و موقتی بوده است و پس از چند روز از بین رفته است. اما عوارض لیزر الکس نسبت به لیزر دایود بسیار کم تر بوده است.

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان کردیم، می‌توان نتیجه گرفت که به طور کلی لیزر الکس نسبت به لیزر دایود در کرج از نظر عملکرد، طول درمان، هزینه کم تر به دلیل تعداد جلسات کم تر بهتر است. البته این مساله را هم باید در نظر بگیرید که کارایی هر یک هم به طور خاص روی پوست های روشن و تیره و نیز نواحی بدن متفاوت است. با استفاده از این مطالب و البته مشاوره با پزشک می‌توان تصمیم بهتری برای انتخاب یکی از این دو لیزر گرفت.

جهت دریافت لیست قیمت لیزر با دستگاه های الکس یا دایود با کلینیک کاملیا تماس بگیرید. ما اینجاییم تا به همه سوالات شما پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

10 − 10 =

فهرست