لایه برداری پوست باعث بر گرداندن شادابی و طراوت به پوست صورت می شود. گاهی اوقات احساس می کنیم که پوست دیگر آن چنان که باید براق و شفاف نیست به همین منظور می توان از پیلینگ استفاده کرد. پلینگ را می توان به روش های مختلفی مانند استفاده از اسکراب و یا روش های دیگر به کار برد که به طور کلی این روش ها باعث می شود سلول های مرده و آلودگی های موجود در سطح پوست و یا منافذ بلند شده و پوستی سالم و با طراوت را ایجاد می کنند. درست که پیلینگ یا لایه برداری به شما پوست جدیدی هدیه می کند اما باید به یاد داشته باشید که اگر این عمل را با فاصله زمانی کم استفاده کنید می تواند نتیجه عکس داشته باشد. استفاده بیش از حد از پیلینگ باعث متورم شدن و پوسته پوسته شدن پوست می شود. شما بلافاصله با دیدن این علائم باید پیلینگ را متوقف کنید و برای انجام دوباره آن به پوست خود استراحت بدهید.

ممکن است برای شما هم سوال باشد که چگونه می توان پوست صورت را لایه برداری کرد. در ادامه تمامی سوالات شما را پاسخ می دهیم.

پیلینگ پوست چیست؟

لایه برداری یا پیلینگ روشی ست که طی آن سلول های مرده پوست به علاوه یک لایه پوست از روی صورت بلند شده و طی این عمل پوستی شفاف و تازه را مشاهده خواهید کرد. بعد از انجام این عمل کرم ها و محصولات مراقبتی دیگر در عمق بیشتر پوست فرو می روند و عملکرد بهتری را خواهند داشت.

لایه برداری پوست

فواید لایه برداری پوست صورت

با افزایش سن تعویض سلول های جدید کاهش می یابد. پیلینگ صورت باعث می شود این جابجایی رخ دهد و از ایجاد پوست های بی رنگ جلوگیری می کند. به علاوه با استفاده از این روش جای لک و جوش از بین می روند همچنین جوش های سر سیاه نیز با استفاده از پیلینگ ناپدید می شود.

این عمل در خانه با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند برس لایه برداری، اسکراب و یا لیف انجام می شود. این روش از طریق سایش سلول های مرده را از بین می برد. استفاده از سفید آب در حمام در زمان های قدیم با همین منظور استفاده می شده است. این روش که در خانه و کم هزینه می باشد نوعی از پیلینگ صورت است. لایه برداری صورت با دستگاه هزینه بالاتری دارد این روش نیز از دسته غیر شیمیایی و فیزیکی می باشد.

پیلینگ شیمیایی پوست با استفاده از موادی مانند آلفاهیدروکسی اسید یا بتاهیدروکسی اسید انجام می شود این مواد در بیشتر محصولات لایه بردار وجود دارند و باعث جدا شدن سلول های مرده از روی پوست می شود. کرم و ماسک پیلینگ یکی از روش های شیمیایی و قوی است که در خانه انجام می شود. برای اینکه بتوانید بهترین محصول پیلینگ را انتخاب کنید باید نوع پوست خود را بشناسید.

روش دیگر لایه برداری که توسط پزشک انجام می شود میکرودرم است و به صورت عمیق انجام می شود. برای انجام این عمل از دستگاهی کمک می گیرند که روی پوست کریستال های ریزی می ریزد و لایه برداری را انجام می دهد.

زمان انجام پیلینگ پوست

این یک قانون است که باید لایه برداری را کم انجام دهید. یادتان باشد که قرار نیست با لایه برداری زخم و یا لک های جدید روی پوست خود ایجاد کنید بنابراین بهتر است که لایه برداری را کم انجام دهید تا پوست تازه جایگزین پوست قدیمی شود. در نهایت لایه برداری باید پوست شفاف و تمیز را برای شما به همراه داشته باشد. اما اینکه زمان مشخصی داشته باشد به نوع پوست شما بستگی دارد.

لایه بردای پوست

لایه برداری انواع پوست چگونه است؟

پوست های حساس

برای پوست های نرم باید از لیف نرم و مرطوب استفاده کرد. همچنین ماسک های شیمیایی که مواد فعال کمی دارد برای این نوع پوست مناسب است در صورتی که در هفته یک یا دو بار استفاده شود. اسکراب های قوی برای پوست های حساس مناسب نبوده و ایجاد التهاب و لک قرمز می کند.

پوست های چرب

پوست های چرب نسبت به محصولات لایه بردار قوی و ابزارهای موجود مقاومت بیشتری دارند و در هفته می توانید 5 بار اقدام به پیلینگ صورت کنید. به همین منظور می توانید از دستگاه پاکسازی صورت در طول صبح و از سرم یا ماسک در شب استفاده کنید.

پوست های معمولی

افرادی که دارای پوست معمولی هستند برای استفاده از انواع لایه بردارها دستشان باز است. اما در هفته تنها 3 بار مجاز به استفااده از آن ها هستند.

پوست های خشک

برای این نوع پوست بهتر است از روش های غیر شیمیایی استفاده شود. به همین منظور استفاده از لایه بردارهای گیاهی انتخاب مناسبی می باشد.

لایه برداری پوست

نکاتی که باید رعایت کنید

زمانی که پوست آکنه و جوش دارد هرگز به دنبال لایه برداری نروید. این عمل می تواند پوست را با مشکل بزرگتری رو به رو کند به همین منظور باید ابتدا جوش ها را درمان کنید و بعد پیلینگ را شروع کنید.

زمانی که شما برنزه کرده باشید، لایه برداری بر روی پوست شما ایجاد لک های قهوه ای می کند.

زمانی که پوست دارای زخم و عفونت است باید لایه برداری را متوقف کنید. این عمل می تواند عفونت را بر روی پوست گسترش دهد. در این صورت باید از آب رسان ها برای بهبود پوست استفاده کنید.

بیشتر بدانید : بازسازی پوست در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

یازده − 7 =

فهرست