چال گونه به فرورفتگی کوچکی گفته می شود که بر روی گونه افراد در هنگام خندیدن به وجود آمده و در چهره نمایان می شود. وجود این چال باعث می شود تا زیبایی و فرم خاصی به خنده افراد داده شود. افرادی که دارای چال گونه هستند در یک جا و یا در هر دو گونه در هنگام خنده این وضعیت را دارند. یکی از عمل های زیبایی اضافه کردن چال گونه در هنگام خندیدن است. انجام این کار باعث می شود تا شاهد به وجود آمدن زیبایی فوق العاده بر روی صورت باشیم. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به عمل چال گونه انداخته و در رابطه با آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

نحوه انجام این عمل

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که عمل چال گونه به چه صورتی انجام می پذیرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که فرد با مشورت پزشک محل نهایی چال گونه را مشخص کرده و پزشک آن محل را علامت گذاری می کند. در این عمل زیبایی که بسیار ساده نیز است، پزشک از طریق بی حسی موضعی در منطقه مورد نظر یک سوراخ کوچک از داخل دهان به سمت گونه به وجود می آورد.

ایجاد این سوراخ از سمت داخل حفره دهانی بوده و به همین دلیل تغییرات ایجاد شده به ظاهر صورت آسیبی وارد نمی کند. پس از انجام این عمل، چال گونه حتی بدون لبخند نیز در چهره فرد ثابت و آشکار است و به مرور زمان از حالت ایستا به حالت پویا تغییر کرده و چال گونه در هنگام لبخند بر روی صورت فرد به وجود می آید.

نکات مهم برای این عمل

اگر قصد انجام عمل چال گونه را دارید، لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. در وهله اول حداقل ۶ ساعت پیش از عمل از نوشیدن و مصرف مواد غذایی پرهیز کرده و همچنین دو هفته پیش از انجام عمل از استعمال دخانیات خودداری کنید.

در صورت استفاده از مواد دارویی و شیمیایی پیش از عمل حتماً با پزشک خود مشورت کرده و در صورت نیاز آن ها را نیز قطع کنید. روز عمل حتماً استحمام کرده، بدن خود و محل انجام عمل را نیز بشوید.

در روز عمل از لنزهای چشمی، لاک ناخن، آرایش صورت و زیورآلات را به هیچ عنوان استفاده نکنید. توجه به این نکات باعث می شود تا بتوانید در نهایت عمل چال گونه خوبی داشته باشید و زیبایی و جذابیت لبخند خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

روند بهبودی پس از عمل چال گونه

در صورتی که عمل چال گونه انجام داده اید، لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه کنید تا بتوانید سرعت روند بهبودی خود را پس از عمل به طرز چشمگیری افزایش داده و همچنین به کاهش درد خود پس از عمل کمک کنید. این موارد عبارتند از:

  • یکی از نکات مهم این است که در روزهای اول استفاده از کیسه یخ یا کمپرس سرد برای کاهش تورم، کبودی و ناراحتی پس از عمل گزینه مناسبی به حساب می آید.
  • به دلیل برش و به وجود آمدن زخم عمل، ممکن است شاهد ایجاد عفونت در محل زخم به وجود آمده باشیم، به همین دلیل پزشک ها برای بیماران خود، پس از انجام عمل آنتی بیوتیک تجویز می کنند و مصرف کامل آنتی بیوتیک ها باعث می شود تا سرعت روند بهبودی شما افزایش پیدا کرده و زخم جراحی به وجود آمده در دهان شما نیز با مشکلاتی نظیر عفونت و… مواجه نشود.
  • شستن دهان به صورت منظم با محلول ضدعفونی باعث بهتر شدن روند درمان می شود.
  • با توجه به نوع عمل ممکن است مجبور شوید که تا مدتی غذاهای نرم از جمله پودینگ و سوپ مصرف کنید و همچنین خوردن بستنی های یخی نیز برای بی حس کردن داخل گونه پس از عمل گزینه مناسبی به حساب می آید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به عمل چال گونه انداخته و در رابطه با نحوه این عمل و نکاتی که قبل و پس از عمل باید به آن توجه کنید، توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید یک عمل عالی داشته باشید و در نهایت بتوانید صورت خود را زیبا، معصوم و جذاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

16 − شش =

فهرست