لب یکی از قسمت‌های صورت است که با افزایش سن حجم، ارتفاع و بر‌جستگی آن در صورت کاهش می‌یابد. تزریق ژل لب در زیبایی صورت بسیار موثر است. لب پایین در اغلب افراد نسبت به لب فوقانی بزرگ‌تر و حجیم‌تر است. نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل، حاشیه لب برجسته و حجم داده می‌شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت افزوده می‌شود. در این مطلب همه‌چیز را درباره‌ی تزریق لب می‌خوانید.

 

 

تزریق ژل لب

 

 

نحوه تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل، در مطلوب‌تر بودن و کم‌خطرتر بودن آن بسیار مهم است.
پزشک معالج باید اولا شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا به تکنیک این روش شامل محل مناسب تزریق، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه‌های‌ مناسب پوستی، کاملا مسلط باشد.
مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، از طرفی بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد نظر مراجع و از طرف دیگر عمق و محل چین مورد نظر دارد.
ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل، برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.

 

تزریق ژل لب

 

پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می‌شود.
سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به لب و حتی پر کردن نواحی مختلف سر و صورت شامل دور چشم‌ها، گونه‌ها، چین‌های دور دهان در خلال لبه فک و به پیشانی تزریق می‌شود.

 

تزریق ژل لب

 

توصیه‌هایی مهم برای تزریق ژل لب

این روزها تعداد مراجعانی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده وناراضی هستند زیاد شده است. برای پیشگیری از نتیجه‌ی نامطلوب پیش از تزریق به موارد زیر توجه کنید.

  • قبل از تزریق باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
  • فرم لب بایستی به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
  • تزریق دو طرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب‌ها صحیح نمی‌باشد.
  • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچک‌تر و عقب‌تر از لب پایین باشد.
  • در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
  • بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسید است؛ البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم از موارد حائز اهمیت است.
  • مهارت و تخصص پزشک یکی دیگر از مهم‌ترین موارد در تزریق ژل است.
  • تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه‌ی بیمار را در نظر بگیریم.

مراقبتهای بعد از تزیق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب‌، چون خون‌رسانی در آن زیاد است، احتمال خون مردگی وجود دارد که برای جلوگیری از آن، چند روز قبل از اینکه تزریق ژل را انجام دهید باید از کمپرس یخ استفاده کنید و داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا 3 و مسکن‌هایی مثل ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول را مصرف نکنید. در لب یک شبکه عصبی بسیار قوی وجود دارد. برای اینکه به دلیل وجود این شبکه عصبی درد در حین تزریق ژل ، فرد را اذیت نکند، از بلوک عصب سه قلو استفاده می‌کنند. این بی‌حسی به مدت 45 دقیقه اثر خود را روی لب حفظ می‌کند. به همین دلیل در هنگام خوردن غذا ممکن است سهوا لب خود را گاز بگیرید و به آن آسیب بزنید. در این مدت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا بی‌حسی از بین برود.

بعد از تزریق ژل لب از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید و در گرمای شدید قرار نگیرید. همین طور مصرف نوشیدنی‌های الکی می‌تواند باعث التهاب و تورم شود.

 

تزریق ژل لب

 

معمولا پس از تزریق تورم نیز به وجود می‌آید که ناشی از تزریق و یا نتیجه ورود ژل و پرکننده به لب می‌باشد. همچنین برای ژل‌های موقت نیز، مقداری زمان جهت ادغام مواد پرکننده با بافت لب لازم است. به خاطر داشته باشید که پس از تزریق حتما مقدار زیادی آب به صورت روزانه مصرف نموده و به دستورالعمل‌های پزشک خود را عمل کنید.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان حداقل سه هفته زمان لازم است. پس اگر رویداد مهمی در پیش دارید، به خصوص اگر برای اولین بار است که این تزریق را انجام می‌دهید، حداقل سه هفته پیش از رویداد باید تزریق را انجام دهید.

اگر برای اولین بار است که تزریق ژل یا پرکننده لب را تجربه می‌کنید، حتما ماساژ لب پس از تزریق را آموزش ببینید. ماساژ بعد از تزریق، از به وجود آمدن احتمالی عدم تقارن در لب‌ها جلوگیری کرده و باعث می‌شود که لب‌ها پر‌تر و گوشتی‌تر و در عین حال طبیعی به نظر برسند.

 

تزریق ژل لب

 

حداقل تا دو هفته یا پس از تزریق ژل و هرگونه پرکننده برای صورت، بهتر است سوار هواپیما نشوید. پرواز پس از گذشت مدت زمان استراحت توصیه می‌شود. حتما از پرواز زودتر از مدت زمان دو هفته پس از تزریق جلوگیری کنید.

برای تزریق این نوع ژل‌ها فقط متخصصان پوست و مو و جراحان پلاستیک صلاحیت دارند و تزریق این ژل‌ها توسط پزشکان عمومی، دندان‌پزشکان و حتی متخصصان بی‌هوشی‌ به صلاح مراجع نیست؛ زیرا در بسیاری از موارد اگر عارضه‌ی کم‌خطر و کوچکی هم در اثر تزریق ژل رخ دهد، متخصصان پوست و مو بهتر می‌توانند آن را برطرف نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1 + سه =

فهرست