امروزه به منظور پاکسازی پوست، شاهد به وجود آمدن روش های خانگی پاکسازی پوست هستیم و در واقع افراد می توانند با استفاده از این روش ها و تکنیک ها به راحتی نیاز خود را برطرف کرده و اقدام به پاکسازی پوست صورت خود در محیط خانه کنند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به راهکار های خانگی پاکسازی پوست انداخته و در مورد آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا در مورد این تکنیک ها صحبت کنیم.

بخور صورت، یکی از روش های خانگی پاکسازی پوست

اگر بخواهیم نگاهی به یکی از روش های خانگی پاکسازی پوست انداخته و در مورد این روش صحبت کنیم، باید گفت که یکی از تکنیک هایی که شما می توانید در خانه آن را انجام دهید، بخور دادن صورت است. انجام این فرآیند باعث می شود تا منافذ مسدود شده پوست صورت شما باز شده و شاهد پاکسازی پوست باشیم. این تکنیک بسیار مهم محبوبیت بسیار زیادی دارد و به شما اجازه می دهد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کرده و با هزینه بسیار کم اقدام به پاکسازی پوست خود کنید.

به منظور انجام این روش، یک ظرف را پر از آب کرده و درپوش آن را بگذارید. سپس آن را بر روی اجاق قرار داده تا آب به صورت کامل داغ شد. زمانی که بخار به وجود آمد، ظرف را از روی اجاق برداشته و روی سر خود یک پتو بیاندازید و صورت خود را رو به بخار بگیرید. این کار را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام دهید تا صورت شما تقریبا خیس شود. انجام این کار باعث می شود تا شاهد پاکسازی پوست باشیم. پس از انجام این کار می توانید به آرامی صورت خود را خشک کرده و از تونر صورت و همچنین مرطوب کننده ملایم استفاده کنید.

استفاده از شکر یکی از روش های خانگی پاکسازی پوست

یکی دیگر از روش های خانگی پاکسازی پوست استفاده از شکر است. در این روش لازم است تا ۲ قاشق غذاخوری شکر پودر شده را در آب نصف لیمو و مقدار کمی آب ترکیب کرده تا شاهد به وجود آمدن خمیر غلیظی باشید. این خمیر را بر بخش های آسیب دیده پوست گذاشته و به مدت ۵ دقیقه آن را دورانی ماساژ دهید. سپس آن را با آب خنک شسته و از مرطوب کننده استفاده کنید. انجام این تکنیک به صورت یک بار در هفته به شما کمک می کند تا به پاکسازی پوست خود کمک کرده و شاهد بهتر شدن شرایط پوست خود باشید.

استفاده از عسل برای پاکسازی پوست

استفاده از عسل نیز به شما کمک می کند تا بتوانید با استفاده از آن اقدام به پاکسازی پوست خود کنید. نکته مهمی که در این راستا بدانید این است که این ماده می تواند در کاهش ترشح بیش از حد چربی بر روی پوست کمک کرده و باعث تنگ شدن منافذ آن شود. در همین راستا به منظور استفاده از روش های خانگی پاکسازی پوست با استفاده از عسل باید این ماده را بر روی مناطق آسیب دیده پوست قرار داده و آن را ماساژ دهید. سپس اجازه دهید تا عسل بر روی قسمت های آسیب دیده پوست باقی بماند. پس از آن می توانید با آب ولرم عسل را بشویید. انجام این کار به مدت دو یا سه بار در هفته باعث می شود تا پوست شما پاکسازی شود.

برای بازسازی پوست در کرج کلیک کیند

پاکسازی پوست صورت با لیمو ترش

یکی دیگر از روش های خانگی پاکسازی پوست با استفاده از لیمو ترش است. در این روش شما می توانید آب لیمو تازه را گرفته بر روی پوست خوب به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بگذارید و صورت خود را با استفاده از آن ماساژ دهید. سپس می توانید با آب ولرم اقدام به شستن صورت خود کنید. پس از این کار می توانید از یک مرطوب کننده استفاده کنید. انجام این کار به صورت یک روز در میان باعث می شود تا شاهد بهبود وضعیت پوست صورت خود باشید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به روش های خانگی پاکسازی پوست انداخته و در رابطه با این روش ها، توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن اقدام به پاکسازی پوست صورت خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

2 × 4 =

فهرست