چروک دور چشم که اصطلاحاً به آن خطوط پنجه کلاغی می گویند موضوع اجتناب ناپذیر است که با افزایش سن در افراد رخ می دهد و روشهای نوین رفع چروک دور چشم بسیار پرطرفدارند.

علت استفاده از روش های نوین رفع چروک دور چشم

درمان های خانگی در رابطه با چروک دور چشم به منظور پیشگیری از بروز چروک و چروک های سطحی میتواند موثر باشد، اما در رابطه با خطوط بسیار عمیق یا خطوطی که مربوط به کهولت سن هستند استفاده از درمانهای خانگی موثر نیست و باید به سراغ روش های نوین رفع چروک دور چشم رفت.

از دیگر خدمات کاملیا کلینیک میتوان به تزریق ژل اشاره کرد.

فاکتورهای موثر در انتخاب روشهای نوین رفع چروک دور چشم

برای انتخاب روشهای نوین رفع چروک باید قبل از هرچیز وضعیت چروک دور چشم مشخص شود، اینکه چروک های اطراف چشم فقط هنگام تغییر حالات صورت مثل خنده و گریه نمایان می شوند و یا این که حتی بدون تغییر حالات چهره هم در صورت فرد دیده می شوند.

مورد دیگر وضعیت فرد مثل سن، مشکلات پزشکی و بیماریهای زمینه‌ ای، عمیق یا سطحی بودن چروک، سابقه انجام درمان درگذشته و… که پزشک معالج بهترین روش را از بین روش های نوین درمان چروک دور چشم انتخاب می کند.

روش های این درمان زیبایی

در ادامه به بررسی روشهای نوین درمان چروک دور چشم می پردازیم :

  • بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های درمان چروک دور چشم مثل خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم است، از مزایای این روش می‌توان به عوارض کم و کوتاه بودن رونددرمان اشاره کرد. استفاده از بوتاکس باعث می‌ شود تا حرکت عضلات حلقوی که دور چشم وجود دارد محدودتر شده و مانع از بروز چین و چروک و بهبود چروک دور چشم شود، بوتاکس بیشتر روی کاهش عمق چروک دور چشم تاثیر دارد و همچنین می تواند روی حالت ابروی فرد نیز اثر بگذارد و تا حدودی آن را بالا بکشد.

در اولین دفعات استفاده از بوتاکس، اثرات آن بین حدود چهار ماه تا یک نیمسال باقی می ماند اما با افزایش دفعات، دوام بیشتر می شود، برای اقدام برای تجدید بوتاکس بهتر است قبل از اینکه اثرات بوتاکس قبلی کاملا از بین برود، مجددا به سراغ بوتاکس بروید.

از مزایای این روش درمانی می‌توان به کم عارضه و سریع الاثر بودن آن اشاره کرد.

  • استفاده از ژل های پرکننده

ژل و تزریق فیلر یکی از روشهای نوین درمان چروک دور چشم به شمار می رود که خیلی تهاجمی نیست و طی بازه زمانی کوتاهی می تواند فرد را به نتیجه دلخواه برساند.

فیلرها ضمن حفظ فرم کلی چهره فرد تاثیر بسزایی در جوانسازی صورت دارد. با توجه به عمق چروک، پزشک معالج از فیلر ها و مواد متنوعی می تواند استفاده کند که اثرات درمانی آن با توجه به نوع ماده و وضعیت مددجو، می تواند بین ۹ ماه تا یکسال و نیم روی چهره باقی بماند

  • استفاده از میکرودرم

میکرودرم ابریژن یکی دیگر از روش های نوین درمان چروک دور چشم است. پودر آلومینیوم اکسید باعث می‌شود تا سلول های مرده پوست برداشته شوند و از این طریق افزایش خونرسانی به سلول ها، ترمیم بافتی و نهایتا رفع چروک می شود. از مزیت های این روش غیرتهاجمی این است که پزشک پودر آلومینیوم اکسید را روی تمام سطح پوست پخش می کند و بافتهای آسیب دیده کل پوست از جمله چروک های دور چشم بهبود پیدا می‌کنند.

طول هر جلسه بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است و برای کسب نتیجه بهتر، لازم است جلسات در فواصل کوتاه تکرار شوند. این روش در پیشگیری از چروک دور چشم هم موثر است.

  • استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از طریق سوزن های بسیار ریزی که به صورت کنترل شده وارد پوست تا عمق معینی می شوند و از طریق مواد خاصی به نام رتینوئیک اسید،، کلاژن سازی تحریک می شود. این روش عوارض زیادی ندارد و نسبتا ماندگار است.

  • استفاده از لیزر

لیزر از طریق تحریک سلول های دور چشم باعث می شود تا شروع به کلاژن سازی کنند و از این طریق به رفع چروک دور چشم کمک می کند. طول مدت درمان با لیزر بسته به عمق چروک ها متفاوت است و انتخاب لیزر و شدت آن به نظر پزشک بستگی دارد، این روش عارضه قابل توجهی به همراه ندارد و در مدت زمان نسبتا کوتاهی می تواند چروک دور چشم را از بین ببرد.

هزینه روش های نوین درمان چروک دور چشم

هزینه این درمان ها تا حد زیادی به نوع روش درمانی بستگی دارد، بنابراین ابتدا باید مشخص شود که کدام یک از روش های درمانی برای شما مناسب است و سپس از هزینه آن مطلع شوید.

کلام پایانی

استفاده از روشهای نوین درمان چروک دور چشم در میان مردم محبوبیت زیادی دارد و می توان متناسب با شرایط، از یک پزشک متخصص کمک بگیرید تا بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

سه × پنج =

فهرست