امروزه یکی از دستگاه های بسیار مهمی که در مراکز مربوط به حوزه سلامت از آن ها استفاده می شود، دستگاه های لیزر برای از بین بردن مو های زائد هستند. این دسته از محصولات در مدل های مختلفی طراحی شده و شاهد محصولاتی جدید و خاص در این طبقه بندی هستیم. در این مطلب شما را با جدید نمونه از این محصولات آشنا کرده و در رابطه با هر یک از دستگاه های لیزر موهای زائد توضیحاتی را به شما ارائه می دهیم، پس با ما همراه باشید.

دستگاه های لیزر با تکنولوژی IPL

یکی از نمونه دستگاه های لیزر که در گذشته از آن استفاده می شد، دستگاه هایی با تکنولوژی IPL هستند. این دستگاه ها قیمت پایینی داشته و در دسترس بودند. همین موضوع باعث افزایش محبوبیت آن ها شده بود.

عملکرد این محصولات به شکلی بود که در آن با استفاده از یک پرتو تقویت شده اقدام به از بین بردن موهای زائد می کردند. البته امروزه دستگاه های حرفه ای تر، جدید تر و با کیفیت تر از IPL به بازار عرضه شده اند که در بخش های بعدی آن ها را به شما می کنیم.

تجهیزات لیزر با روش لیزر دایود

دسته دیگری از دستگاه های لیزر موهای زائد، دستگاه هایی هستند که روش آن ها استفاده از لیزر دایود است. این لیزر را می توان برای انواع رنگ پوست مورد استفاده قرار داد. نکته مهم این است که قدرت نفوذ این لیزر به فولیکول های مو بسیار زیاد است. از مهم ترین عوارض جانبی استفاده از دستگاه هایی که از این روش استفاده می کنند می توان به قرمزی بعد از انجام فرآیند لیزر کردن اشاره کرد.

سطح مقطع این دسته از محصولات بسیار کوچک بوده و همین موضوع باعث می شود که در هنگام حذف موهای زائد کمی درد برای فرد ایجاد شود.

دستگاه های لیزر روش لیزر اندی یگ

دسته دیگری از دستگاه های لیزر موهای زائد، محصولاتی هستند که در آن ها از لیزر به نام اندی یگ استفاده می شود. این محصولات منحصرا برای نواحی تیره و پوست های گندمی طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از لیزرها بر روی پوست های سبزه و همچنین بخش های تیره بدن با توجه به درجه تنظیم آن دو نتیجه زیر را به همراه خواهد داشت:

  1. در صورت استفاده در درجات پایین لیزر موهای زائد به صورت کامل صورت نمی گیرد
  2. در صورت استفاده در درجات بالا شاهد سوختگی و ایجاد عارضه هستیم

به همین دلیل است که اگر قصد دارید تا دستگاه هایی با لیزر اندی یگ را استفاده کنید، انتخاب درجه آن بسیار مهم است.

دستگاه های لیزر با روش لیزر الکساندرایت

دستگاه های لیزر الکساندرایت، محصولاتی هستند که به صورت ویژه روی پوست های روشن به بهترین شکل ممکن عمل می کنند.

اگر بخواهیم در رابطه با شیوه عملکرد این محصولات توضیحاتی را ارائه دهیم باید گفت که لیزرهای مورد استفاده در این دستگاه ها با جذب کردن رنگدانه های مو باعث می شوند که بتوان به بهترین شکل ممکن اقدام به از بین بردن موهای زائد کرد.

نکات مهم برای خرید دستگاه های لیزر موهای زاید

اگر قصد خرید یک دستگاه لیزر دارید، باید به با توجه به تکنولوژی های گفته شده در بخش های قبلی، به سراغ محصولاتی بروید که تکنولوژی متناسب با شرایط پوست را داشته باشند.

امروزه در بازار شاهد عرضه محصولات مختلف و با کیفیتی در هر یک از این طبقه بندی ها هستیم. به عنوان مثال یکی از دستگاه هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه جنتل مکس پرو است که کمپانی کندلا آن را تولید کرده است. شیوه عملکرد آن بر اساس تکنولوژی لیزر الکساندرایت است.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به انواع مختلف و متنوع دستگاه های لیزر موهای زائد انداخته و در رابطه با تکنولوژی های مورد استفاده در این دسته از محصولات توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. در انتها نیز یکی از بهترین دستگاه های موجود در بازار را به شما معرفی کردیم. توجه به مطالب گفته شده به شما کمک می کند تا بتوانید از بین محصولات مختلف و گوناگونی که در بازار ایران وجود دارد، یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد را خریداری کرده و از این محصول به بهترین شکل ممکن برای حذف موهای زائد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

3 × چهار =

فهرست