یکی از مشکلاتی که همواره برخی از افراد با آن مواجه هستند، به وجود آمدن لیپوم پوست است. بسیاری از افراد این سوال را مطرح می کنند که درمان لیپوم پوست چیست و چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد؟

در این راستا قصد داریم تا در این مطلب نگاهی به لیپوم پوست انداخته و در رابطه با روش درمان لیپوم پوست توضیحات جامع و کاملی را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این عمل جراحی انداخته و شما را با نحوه انجام این فرآیند آشنا کنیم.

لیپوم چیست؟

پیش از این که بخواهیم در رابطه با درمان لیپوم صحبت کنیم باید گفت که لیپوم تومورهای خمیری خوش خیمی است که در واقع به دلیل جمع شدن چربی ها در بافت زیر پوست به وجود آمده و در بخش های مختلف ایجاد می شوند. لیپوم ها در زنان بیشتر دیده شده و عوامل مختلفی نظیر سبک زندگی، چاقی، وراثت، نحوه تجمع چربی در بدن و همچنین سن تاثیر بسیار زیادی بر روی ایجاد لیپوم دارد.

اگر بخواهیم در رابطه با هر یک از این پارامتر ها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، هر یک نیاز به مطلب جداگانه ای دارد اما نکته مهمی که باید بدانید این است که عموماً خانم هایی که در بازه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال هستند بیشتر از دیگران با لیپوم مواجه می شوند.

موضوع دیگری که باید به آن ها اشاره کرد این است که لیپوم غیر سرطانی بوده و تنها موارد بسیاری کمی از آن ها به سمت بدخیمی و سرطانی شدن پیش می رود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر با لیپوم در بدن خود مواجه شدید، حتماً با پزشک مشورت کرده و سپس اقدام به درمان لیپوم پوست کنید.

نحوه درمان لیپوم پوست

اگر در پوست خود با لیپوم مواجه شدید، لازم است تا به پزشک مراجعه کرده و اقدام به درمان لیپوم پوست کنید. پس از آن که پزشک شما را به صورت کامل معاینه کرد و تشخیص داد که توده به وجود آمده لیپوم است، لازم است تا اقدام به درمان آن کنید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که درصد بسیار زیادی از لیپوم ها به نحوی هستند که با مراقبت کردن از آن ها و توجه به تغییرات توده، رفته رفته شاهد بهبود آن خواهید بود اما در برخی از موارد به دلیل عدم زیبایی و یا صلاحدید پزشک لازم است تا با عمل جراحی اقدام به درمان لیپوم پوست و برداشتن این توده کرد.

بیشتر بدانید : پاک سازی پوست در کرج

جراحی لیپوم پوست

اگر با توجه به نیاز خود و یا صلاحدید پزشک تان قصد دارید اقدام به درمان لیپوم از طریق جراحی کنید، لازم است تا به چند نکته بسیار مهم در این رابطه توجه داشته باشید. در جراحی لیپوم در ابتدا به محل قرارگیری توده و حوالی آن بی حسی موضعی زده می شود و سپس پزشک اقدام به ایجاد برش کوچکی بر روی آن می کند. سپس از طریق این برش لیپوم خارج می شود.

نکته مهمی که در این رابطه باید به آن توجه کنید این است که اغلب لیپوم ها به نحوی هستند که به بافت های اطراف انتشار پیدا نمی کنند و به همین دلیل به آسانی از پوست خارج خواهند شد.

پس از انجام فرایند درمان لیپوم و خارج کردن این ضایعه از طریق جراحی محل برش بخیه زده شده و پس از انجام این فرآیند، عمل به پایان می رسد.

دوران نقاهت جراحی لیپوم

عمل جراحی خارج کردن لیپوم سرپایی بوده و نیاز به تجهیزات پیشرفته ندارد. در نتیجه می توان آن را در مطب به راحتی انجام داد.

به دلیل این که نیازی به بیهوشی نداشته و از طریق بی حسی موضعی انجام می شود، فرد می تواند پس از انجام عمل به کارهای روزمره خود بپردازد و در نتیجه می توان گفت که این فرآیند دوره نقاهت کوتاهی داشته و به سرعت شما می توانید زندگی معمول خود را ادامه دهید. در صورتی که پس از انجام عمل جراحی احساس درد خفیف در محل برداشت لیپوم دارید، می توانید از مسکن استفاده کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به درمان لیپوم که یکی از مشکلات پوستی است انداخته و شما را با این ضایعه و روش درمان آن آشنا کردیم. توجه به این نکات باعث می شود تا شما بتوانید این ضایعه را درمان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

20 + پنج =

فهرست