امروزه برای از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست روش های مختلفی وجود دارد و متخصصین حوزه زیبایی تلاش می کنند تا با استفاده از این روش ها، به جوان سازی پوست، افزایش طراوت پوست و همچنین رفع چین و چروک های پوست بیماران خود کمک کنند. اگر بخواهیم نگاهی به روش های رفع چروک انداخته و در رابطه با آن ها صحبت کنیم، می توان به دو روش مرسوم تزریق چربی و ژل اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با تفاوت های تزریق چربی و ژل در رفع چروک صحبت کرده و در رابطه با هر توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم.

عوارض جانبی تزریق چربی و ژل

به منظور بررسی عوارض جانبی تزریق چربی و ژل در راستای از بین بردن چین و چروک پوست باید گفت که هر دو این روش ها به عنوان روش های مرسوم برای کاهش چین و چروک و حجم دهی هستند. نکته که باید بدانید این است که عوارض جانبی هر دو روش جزئی بوده و شامل تورم است البته باید به این نکته توجه داشته باشید که عوارض جانبی تزریق ژل و تورم آن کمتر از تزریق چربی است.

نکته مهمی که در رابطه با عوارض و تفاوت های تزریق چربی و ژل بدانید این است که برخی از افراد ممکن است پس از تزریق ژل لب با واکنش های آلرژیک مواجه شوند و این مسئله می تواند فرآیند عمل زیبایی را با مشکل مواجه کند. در این شرایط افراد بهتر است تا به سراغ تزریق چربی رفته و از این روش استفاده کنند، چرا که یکی از مهم ترین تفاوت های تزریق چربی و ژل این است که چربی ها حساسیت آور نبوده و نمی تواند باعث واکنش های آلرژیک شود.

تفاوت های تزریق چربی و ژل در زمان استراحت

استراحت و نقاهت پس از عمل یکی از موضوعات بسیار مهم است. همواره علم پزشکی به این سمت و سو حرکت کرده تا مدت زمان استراحت و نقاهت پس از عمل را کاهش دهد.

به همین دلیل امروزه شاهد به وجود آمدن شیوه های مختلف جراحی هستیم که دوره نقاهت آن ها بسیار کوتاه و سریع است. اگر بخواهیم نگاهی به تفاوت های تزریق چربی و ژل در مدت زمان استراحت و نقاهت بیاندازیم باید گفت که معمولا پس از انجام تزریق چربی نیاز است تا بیمار یک تا دو روز استراحت کند اما در فرایند تزریق کردن ژل به هیچ عنوان نیازی نیست تا زمانی صرف استراحت شود. در این روش فرد می تواند خیلی زود به فعالیت های عادی خود بازگردد و در حقیقت می توان گفت که فرآیند تزریق کردن ژل دوره نقاهت بسیار کوتاه تری به نسبت تزریق کردن چربی دارد.

تفاوت های تزریق چربی و ژل در ماندگاری

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که فرایند جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک با تزریق کردن چربی بسیار نتایج طولانی مدت تری داشته و ماندگاری آن به نسبت تزریق ژل بیشتر است. در واقع اگر شما از روش تزریق کردن ژل به پوست برای از بین بردن چین و چروک استفاده کنید، پس از مدت زمانی لازم است تا دوباره این فرآیند را انجام دهیم، چرا که رفته رفته شاهد از بین رفتن آثار این عمل بوده و پوست به حالت قبلی خود باز می گردد.

اگر بخواهیم در رابطه با مدت زمان ماندگاری تزریق ژل صحبت کنیم باید گفت که پس از انجام این عمل معمولاً پوست بین ۶ ماه تا 1  سال پوست بدون چین و چروک خواهد بود و شاهد اثر گذاری ژل هستیم اما رفته رفته این آثار از بین می رود و به همین دلیل لازم است تا جلسات درمان منظم و با فاصله معینی برای ترمیم توسط پزشک متخصص مشخص شود.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به مهم ترین تفاوت های تزریق چربی و ژل برای رفع چروک و زیبا سازی پوست انداخته و در رابطه با هر یک توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. در این مطلب به بررسی ماندگاری، عوارض جانبی، مدت زمان استراحت و … در هر دو این روش ها پرداخته و در مورد آن ها صحبت کردیم. تمام سعی ما این بود که در این مطلب اطلاعات کاملی در رابطه با عمل تزریق چربی و عمل تزریق ژل را به شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پنج × 5 =

فهرست