تفاوت بوتاكس مصپورت و ديسپورت برای نواحی مختلف صورت

تفاوت بوتاكس مصپورت و ديسپورت

تفاوت بوتاكس مصپورت و ديسپورت: تزریق سم بوتولینوم که با از بین بردن چین و چروک‌های صورت موجب جوانسازی پوست می‌شود، در حال حاضر پرطرفدارترین درمان زیبایی در سراسر جهان بشمار می‌رود. بهتر است بدانید که شرکت‌های مختلفی بوتاکس را تولید می‌کنند و برندهای متعددی از بوتاکس وجود دارد. سم بوتولینوم از هر نوعی که باشد در عضله‌هایی که چین و چروک دارند تزریق می‌شود تا از انقباض‌های عضلانی جلوگیری کند.
امروزه بوتاکس در انواع مختلف و با نام‌های تجاری گوناگون در بازار وجود دارد که تمامی آنها برای درمان‌های زیبایی کاربرد دارند. از برندهای معتبر بوتاکس می توان دیسپورت و مصپورت را نام برد که در این مطلب آموزشی به شرح ماهیت، ساختار و تفاوت های این دو ماده پرداخته ایم.
برندهای مختلف بوتاکس چین و چروک صورت، خط اخم، چین و چروک پیشانی و چین و چروک دور چشم را به خوبی از بین می‌برد تا به چهره ی خود جوانی و شادابی را هدیه دهیم.

بوتاکس-مصپورت-کلینیک-کاملیا-کرج

بوتاکس-مصپورت-کلینیک-کاملیا-کرج

درباره بوتاکس مصپورت بیشتر بدانیم

مصپورت توسط یک کمپانی ایرانی تولید شده و در بازار قابل ارائه می‌باشد و تاییدیه وزارت بهداشت دارد.این ماده چروک های معمول تا عمیق پیشانی و بین ابروها را که به دلیل حرکات عضلانی در این نواحی ایجاد می‌شوند؛ بطور موقت رفع می سازد. خطرات و عوارض استفاده از این محصول بسیار کم است.
این دارو نیز همانند دیگر برندهای بوتاکس حاوی سم بوتولینوم است که جهت از بین بردن خطوط بین ابروها و چین و چروک های پیشانی کاربرد دارد. مصپورت نیز با فلج و بی حس کردن عضلات نواحی مورد نظر عملکردی کاملاً مشابه با دیسپورت و دیگر محلول های تزریقی بوتاکس دارد.

بوتاکس-دیسپورت-کلینیک-کاملیا-کرج

بوتاکس-دیسپورت-کلینیک-کاملیا-کرج

درباره بوتاکس دیسپورت بیشتر بدانیم

دیسپورت انگلیسی محلولی تزریقی است که برای رفع چین و چروک صورت و خطوط ظریف به کار برده می‌شود. دیسپورت عضله‌های اطراف ناحیه مورد نظر را بی‌حرکت می‌کند. دیسپورت از بسیاری جهات به مصپورت شباهت دارد، با این حال تفاوت هایی را هم بین این دو ماده می‌توان دید.
دیسپورت در اصل مولکول‌های پروتئین را احاطه می‌کند و با هدف مسدود کردن انتقال پیام از مغز به عضله‌ های خاص طراحی می‌شود تا با جلوگیری از انتقال پیام چین و چروک و خطوط روی صورت را کم کند.

زمان اثرگذاری تزریق بوتاکس ها

نتایج ی تزریق دیسپورت ظرف یک روز مشخص می‌شود. اکثر بیماران نتایج را در مدت یک تا هفت روز پس از درمان مشاهده می‌کنند.
در صورتی که اولین نتایج تزریق مصپورت پس از 3 الی چهار روز دیده می‌شود و تا تکمیل اثرات تزریق این ماده می تواند به 14 روز زمان نیز احتیاج داشته باشد.با این وجود نواحی مورد تزریق ، نحوه تزریق و دوز آن هم در نتایج تزریق همه بوتاکس ها بی تاثیر نیست.

ماندگاری انواع بوتاکس ها

ماندگاری نتایج اکثر تزریق‌ها ۴ تا ۶ ماه است، اگر چه برخی بیماران ماندگاری بیشتر یا کمتری را نیز گزارش کرده‌اند. مدت ماندگاری تزریق انواع بوتاکس، بستگی به بدن افراد نیز دارد.
عوارض جانبی دیسپورت به نسبت مصپورت کمی خفیف تر است و به تناسب محل تزریق و خود بیمار تغییر می‌کند.
سردرد شایع‌ترین عارضه پس از تزریق است.

تزریق بوتاکس دیسپورت

تزریق بوتاکس دیسپورت

تفاوت مصپورت و دیسپورت

تفاوت اصلی مصبورت و دیسپورت به اندازه مولکول‌های سرم و عمق تزریق مربوط می‌شود. مولکول‌های فعال این دو یکسان و نوعی نوروتوکسین است که در صورت استفاده در مقادیر زیاد منجر به بوتولیسم می‌شود.از آنجایی‌که در دیسپورت پروتئین‌های کمتری مولکول فعال را احاطه می‌کنند، نتیجه تزریق دیسپورت سریع‌تر مشاهده می‌شود. به علاوه چون مولکول‌ها کوچک‌تراند، تفاوت بین ناحیه درمان شده و دیگر ناحیه‌ها بسیار ظریف و جزیی خواهد بود. به این ترتیب نتیجه تزریق دیسپورت طبیعی‌تر از بوتاکس است.
تفاوت در عمق تزریق
دیگر تمایز شاخص بوتاکس ها تفاوت در عمق تزریق این دو ماده است. تزریق دیسپورت عمقی‌تر است و دیسپورت بیشتر زیر پوست پخش می‌شود.
دیسپورت معمولاً دو سانتی‌متر بیشتر پخش می‌شود و به این ترتیب نتیجه فراگیرتری را به دست می‌دهد.

تزریق بوتاکس مصپورت و دیسپورت در کلینیک کاملیا

در مقایسه میان بوتاکس و تزریق چربی هم تفاوت های بسیاری وجود دارد که به طور کلی عملکرد و اهداف این دو روش زیبایی را متمایز می نماید پس حتما قبل از شروع درمان بهترین راه را برای پوست خود انتخاب کنید.
در کلینیک کاملیا تزریق بوتاکس دیستون و مصبورت انجام میگیرد که هر دو تاییدیه وزارت بهداشت دارند و شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده شادابی پوست خود را به متخصصان کلینیک کاملیا بسپارید.

برای اطلاع از نحوه ی درمان و اطلاعات بیشتر یا مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

مشاوره و نوبت دهی آنلاین

جهت دریافت مشاوره و رزرو نوبت بصورت آنلاین با ما در ارتباط باشید

برچسبها

سایر مقالات مرتبط با پوست، مو، لیزر و زیبایی در کلینیک کاملیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نه + هفت =

فهرست