عمل تزریق ژل لب یکی از عمل های پرطرفدار در حوزه زیبایی بوده و اشخاصی که لب های کوچکی دارند، با تزریق ژل تلاش می کنند تا حجم و ظاهر زیبایی به لب های خود داده و آن را جذاب تر از همیشه کنند. اگر قصد دارید تا چنین فرآیندی را انجام دهید، لازم است تا اطلاعات خود را در رابطه با آن افزایش دهید و به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا مهم ترین دانستنی ها را در رابطه با این عمل به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

تزریق ژل لب چگونه است

اگر بخواهیم در رابطه با نحوه انجام این عمل صحبت کرده و در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه دهیم، باید گفت که در این عمل، پیش از شروع ابتدا ناحیه ای که لازم است تا ژل به آن بخش از لب تزریق شود، تمیز شده و از مواد بی حسی موضعی بر روی استفاده شود تا آن بخش به صورت کامل بی حس و در هنگام تزریق درد نیاید.

سپس مقداری از ژل به زیر پوست تزریق شده تا لب به میزان فرم و برجستگی مورد نظر برسد. همان طور که مشاهده می کنید مدت زمان انجام این عمل بسیار سریع بوده و به راحتی فرایند تزریق ژل صورت می گیرد اما باید به این نکته توجه کنید که این عمل تخصصی است.

مراقبت های پس از عمل تزریق ژل لب

پس از انجام این عمل زیبایی لازم است تا مراقبت های خاصی از لب به جهت رسیدن به نتایج دلخواه صورت گیرد. اگر بخواهیم این موارد را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس از تزریق تا ۲۴ ساعت استحمام نکنید
 • پس از عمل تا 3 روز در معرض هوای گرم یا سرد قرار نگیرید
 • از خوردن مواد خوراکی سفت و خنده های دائم تا 3 روز پرهیز کنید
 • تا 4 روز اول احتمال کبودی موضعی بسیار خفیف در محل تزریق وجود دارد و جای نگرانی نیست
 • ماساژ دادن ناحیه تزریق شده به شکل گیری هر چه بهتر لب و فرم بهتر کمک می کند

انجام موارد گفته شده و توجه به نکاتی که پزشک شما پس از انجام عمل تزریق ژل لب به شما می گوید، باعث می شود تا لب های شما فرم و برجستگی خود را به دست آورده و بتوانید پس از چند روز لب های زیبا، برجسته و خوش فرمی داشته باشید. در نتیجه حتما به این نکات بسیار مهم توجه کنید تا دچار مشکل نشوید.

عوارض جانبی تزریق ژل

یکی از نکات بسیار مهمی باید بدانید این است که ممکن است این عمل عوارض جانبی به همراه داشته باشد که این عوارض پس از گذشت ۷ تا ۱۴ روز به صورت کامل برطرف خواهد شد. اگر بخواهیم این عوارض جانبی را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم
 • درد
 • کبودی
 • خارش
 • جوش
 • قرمزی

اصول مهم برای تزریق ژل

اگر قصد دارید تا این عمل زیبایی را انجام دهید، لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. در وهله اول برای تزریق ژل بر روی لب های خود فقط به سراغ متخصصین پوست و مو و جراحان پلاستیکی که صلاحیت انجام این کار را دارند رفته و فرایند تزریق ژل لب را به این دسته از افراد بسپارید.

به هیچ عنوان برای تزریق به سراغ پزشکان عمومی، دندانپزشکان و متخصصان بیهوشی و به خصوص افراد غیر متخصص نروید، چرا که این دسته از افراد صلاحیت لازم برای انجام این کار را ندارند و در صورتی که فرآیند تزریق را به افراد غیر متخصص بسپارید، ممکن است با مشکلات گوناگونی مواجه شوید.

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید این است که حتماً پیش از انجام عمل تزریق با پزشک خود مشورت کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با نوع ژل مورد استفاده، مدت زمان ماندگاری و عوارض جانبی احتمالی بپرسید. توجه به این مسائل به شما کمک می کند تا با دید کامل و جامعی اقدام به انجام این فرایند کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به عمل تزریق ژل لب انداخته و در رابطه با مهم ترین دانستنی هایی که باید در رابطه با این فرآیند بدانید، صحبت کردیم. توجه به نکات گفته شده به شما کمک می کند تا بتوانید یک عمل مثبت و بسیار خوب داشته و نتیجه رضایت بخشی را بدست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

چهار × 1 =

فهرست