بهترين مركز خالبرداري در گلشهر كرج

بهترين مركز خالبرداري در كرج

بهترين مركز خالبرداري در كرج: بهترین مرکز خالبرداری:خال ها به دو گروه بزرگ اکتسابی و مادرزادی تقسیم می شوند. گروه اول که شامل بیشتر خال ها می شوند، اکتسابی اند و حدود 80 درصد مردم دارای یک یا چند خال هستند. این خال ها در دوران کودکی و بلوغ ایجاد می شوند اما پس از 35 سالگی دیگر خال جدید ایجاد نمی شود. خال های مادر زادی در گروه دوم خال ها جای دارند که یک درصد نوزادان، هنگام تولد این نوع خال ها را در اندازه های مختلف دارند .
بیشتر این خال ها در قسمت تحتانی پشت و در ناحیه ران ها قرار دارند.در موقع تولد گاهی خال های مادر زادی بسیار کمرنگ هستند و مورد توجه قرار نمی گیرند؛ در حالی که خال های ملانوسیتی مادر زادی کوچک و متوسط سرعت رشد کمتری نسبت به سرعت رشد شیرخواران دارند و با گذر زمان کوچک می شوند. این نوع خال ها هنگام بلوغ تیره تر می شوند و بر روی آنها موهای زبر رشد می کنند.

روش‌های برداشتن خال در کرج

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای برداشتن خال وجود دارد، اما به‌طور کلی روش‌های علمی شناخته‌شده‌ای که برای برداشتن خال توسط متخصصان پوست توصیه شده و انجام می‌شود؛ به سه دسته ی خال برداری با لیزر،جراحی خال و سوزاندن خال تقسیم می شود.

خال برداری با لیزر در کرج

لیزر یک فن‌آوری جدید در علم پزشکی است که در بسیاری از جراحی‌ها استفاده می‌شود و در برداشتن خال هم کاربرد دارد. روش لیزر در برداشتن خال مثل روش سوزاندن است، با این تفاوت که در این شیوه به جای جریان برق از امواج لیزر برای تخریب یا تراش خال استفاده می‌شود. البته از بین بردن خال هایی که ریشه عمیق تری دارند، با لیزر، ایده مناسبی به نظر نمی رسد. و علت آن هم خونریزی زیاد ناشی از این عمل می‌باشد؛ که در این صورت نیاز به مداخله جراحی وجود دارد تا ایجاد زخم در نواحی درگیر خال و اطراف آن به حداقل برسد.
این را در نظر داشته باشید که پیش از استفاده از لیزر، پوست های مشکوک باید توسط متخصص پوست مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین خال های بزرگ هم شاید گزینه مناسبی برای درمان لیزر نباشند. چرا که برداشتن خال به طور کامل با جراحی در مقایسه با چند جلسه درمانی لیزر، می تواند هزینه و زمان کمتری از بیمار بگیرد.
برخی اوقات پس از درمان، سطح پوست در محلی که خال برداشته شده است، ممکن است فرورفته به نظر برسد. در این موارد درمان های دیگری مثل استفاده از لیزرهای مسطح کننده مثل فرکشنال CO2 یا لیزر اربیوم می تواند به طور قابل توجهی کیفیت و بافت پوست در اطراف محل زخم را بهبود ببخشد.

جراحی خال و برداشتن خال در کرج

امروزه جراحی برداشتن خال، پرکاربردترین روش برای رفع این ضایعات پوستی است. در این روش با ایجاد بی‌حسی موضعی در محدوده خال، ‌با تیغ جراحی یک برش ساده روی پوست ایجاد شده و خال از عمق پوست خارج می‌شود، ‌سپس جای آن یک یا دو بخیه ظریف زده می‌شود.

سوزاندن خال در کلینیک کرج

سوزاندن یکی از روش‌های قدیمی برداشتن خال است. در این روش خال با دستگاه کوتر از طریق ایجاد گرما به وسیله جریان برق سوزانده می‌شود. از آن‌جایی که خال‌ها معمولاً قسمت‌های عمیقی در پوست دارند،‌ این روش ممکن است فرورفتگی چاله مانندی را در سطح پوست ایجاد کند. روش سوزاندن خال که بیشتر در گذشته استفاده می‌شد، برای برداشتن خال‌های ریز و سطحی کاربرد دارد، البته امروزه دستگاه‌های رادیو فرکانسی جایگزین دستگاه‌های کوتر شده‌اند که باعث می‌شود به‌کار بردن این روش اثر بسیار کمتری روی پوست بگذارد.

برداشتن خال کلینیک کاملیا کرج

برداشتن خال کلینیک کاملیا کرج

عوارض برداشتن خال

همه ی ما از برداشتن خال می ترسیم و نگران گود شدن یا ایجاد لک در محل خال هستیم. اگر نوع خال توسط پزشک به درستی تشخیص داده شود و با کوتر مناسب آن را برداریم، احتمال گودی و لک بسیار نادر خواهد بود.خال‌هایی که خیلی بزرگ و حجیم هستند باید با جراحی برداشته شوند و مناسب برداشتن با کوتر نیستند.

خال هایی که قبل از برداشت نیاز به بررسی دقیق دارند

  1. خال هایی که دارای حاشیه نامنظم هستند.
  2. خال هایی که دارای یک یا چند نمای غیرمعمول بوده مانند عدم تقارن ضایعه و یکنواخت بودن رنگ خال
  3. خال هایی که اندازه آنها بیش از هفت میلی متر باشد.
    خال هایی که با بالا رفتن سن به رشد خود ادامه می دهند یا دچار تیرگی و تغییر شکل می شوند.

بطور کلی خال هایی که در معرض تحریک مداوم هستند مانند خال هایی در ناحیه ریش آقایان یا در ناحیه کمربند یا آرنج زیرا احتمال بدخیم شدن دارند را به تشخیص متخصص پوست می‌توان برداشت. در برداشتن خال های بد منظره و ناخوشایند که از لحاظ زیبایی فرد را دچار مشکل می‌کند؛ باید دقت شود.

خالبرداری در کلینیک کاملیا کرج

کلینیک کاملیا یکی از مراکز تخصصی پوست و مو در کرج است. شما می‌توانید برای تشخیص و درمان ضایعات پوستی مانند انواع خال به این مرکز مراجعه نموده و توسط متخصص پوست و مو تحت بررسی و درمان قرار گیرید. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر به قسمت تماس باما مراجعه کنید.
همشهریان گرامی برای دستیابی به بهترین نتایج درمان بیماریهای پوستی، حتما به متخصص پوست در کرج مراجعه نمایید. زیرا با بکارگیری نادرست و غیر اصولی این روشها توسط افراد غیر متخصص، نه تنها مشکلات کاهش پیدا نمی‌کند؛ بلکه ممکن است دچار عوارضی شوید که به سادگی رفع نشوند.

مشاوره و نوبت دهی آنلاین

جهت دریافت مشاوره و رزرو نوبت بصورت آنلاین با ما در ارتباط باشید

سایر مقالات مرتبط با پوست، مو، لیزر و زیبایی در کلینیک کاملیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

20 − 12 =

فهرست