ژل ها امروز یکی از مهم ترین مواردی هستند که با استفاده از تزریق آن ها به بخش های مختلف بدن می توان به زیبایی بدن کمک کرد. در واقع تزریق ژل امروزه یکی از پرطرفدارترین تکنیک های زیبایی به حساب می آید. در همین راستا شاهد تولید انواع مختلف ژل بدن هستیم. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم شما را با انواع مختلف ژل بدن آشنا کرده و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا با شما را با این ژل ها آشنا کنیم.

معرفی انواع مختلف ژل بدن

اگر بخواهیم تا شما را با انواع مختلف ژل آشنا کرده و در رابطه با آن صحبت کنیم، می توان گفت که به صورت کلی مواد تشکیل دهنده ژل و انواع مختلف ژل بدن به چهار گروه زیر تقسیم می شود:

  • هیالورونیک اسید
  • کلسیم هیدروکسی لاپاتیت
  • اسید پلی ال لاکتیک
  • پلی متیل متاکریلات

در ادامه قصد داریم تا شما را با هر یک از این انواع ژل آشنا کرده و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را بیان کنیم.

تزریق ژل

هیالورونیک اسید

یکی از انواع مختلف این بدنه هیالورونیک اسید است که به طور طبیعی در پوست بدن وجود داشته و استفاده از آن و تزریق این ماده باعث آب رسانی به سلول ها می شود. استفاده از این ژل باعث می شود تا در نهایت پوست شاداب و سالمی داشته باشید. نکته مهمی که باید بدانید این است که استفاده از هیالورونیک اسید باعث کاهش خطوط و چین و چروک بر روی پوست می شود.

هیالورونیک اسید برای تمامی انواع پوست مناسب بوده می تواند به بهترین شکل ممکن به سلامت پوست شما کمک کند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور استفاده از این نوع ژل باید از لیدوکائین استفاده کنید تا در هنگام تزریق درد شما کاهش پیدا کند.

کلسیم هیدروکسی لاپاتیت

یکی دیگر از انواع مختلف ژل بدن که از آن برای تزریق به بخش مختلف پوست استفاده می شود، کلسیم هیدروکسی آپاتیت است. این ماده در استخوان وجود داشته و از هیالورونیک اسید بسیار غلیظ تر است. نکته مهم این است که ویژگی اصلی کلسیم هیدروکسی لاپاتیت ماندگاری بیشتر آن است. این ماده پس از طریق به پوست باعث می شود تا شاهد افزایش بیشتر تولید کلاژن باشیم.

در واقع تزریق این ماده باعث می شود تا پوست تحریک شده و اقدام به تولید کلاژن کند. این مسئله باعث می شود تا چین و چروک بسیار عمیق بر طرف شده و پوست با ماندگاری بیشتری زیبا سالم و بدون چین و چروک باشد.

تزریق ژل بدن

اسید پلی ال لاکتیک یکی از انواع مختلف ژل بدن

یکی دیگر از انواع مختلف ژل بدن، اسید پلی ال لاکتیک است که یک ماده مصنوعی زیست سازگار و زیست تخریب پذیر است.

موضوع مهمی که در رابطه با این ژل باید بدانید این است که این محصول به تولید طبیعی کلاژن در بدن تاثیر گذار بوده و پس از تزریق آن در ناحیه تزریق شده حل می شود. اسید پلی ال لاکتیک به تدریج پوست را تحریک کرده و باعث می شود تا فرآیند کلاژن سازی با سرعت انجام شود.

به همین دلیل پس از تزریق اسید پلی ال لاکتیک بعد از چند ماه اثرات آن را به صورت قابل مشاهده ای خواهید دید. اگر بخواهیم در رابطه با کاربرد این مدل از انواع مختلف ژل بدن صحبت کنیم می توان گفت که این ماده برای ایجاد ساختار، چارچوب، حجم سازی و… بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی متیل متاکریلات

پلی متیل متاکریلات یکی از انواع مختلف ژل بدن بوده که در گذشته از آن به وفور استفاده می شود. نکته مهمی که باید بدانید این است که پلی متیل متاکریلات یکی از مواد حاوی کلاژن بوده و از آن برای بهبود چاله های عمیق استفاده می شود.

از کدام ژل تزریقی استفاده کنیم؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که در بین انواع مختلف ژل بدن از چه ژلی استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت پیشنهاد ما این است که برای انتخاب ژل حتماً با یک فرد متخصص و خبره در این حوزه مشورت کرده و سپس با توجه به شرایط پوست خود یکی از بهترین انواع ژل را مورد استفاده قرار داده و با تزریق آن به جوانسازی پوست خود کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

8 + 18 =

فهرست