چاقی یکی از مشکلاتی است که همواره بسیاری از افراد با آن مواجه هستند و همین مسئله باعث شده تا امروزه شاهد انواع روش های لاغری موضعی باشیم. چاقی یکی از بیماری هایی است که به دلیل سبک زندگی در شرایط فعلی وجود دارد. این مسئله باعث مشکلات گوناگونی برای بسیاری از افراد شده است و به همین دلیل امروزه پزشکان فعال در این حوزه تمام تلاش خود را می کنند تا از طریق روش های گوناگون مشکلات چاقی افراد را برطرف کرده و آن ها را به وزن ایده آل بازگردانند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به انواع روش های لاغری موضعی انداخته و در رابطه با این روش ها با شما صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید تا این روش را به شما معرفی کنیم.

انواع روش های لاغری موضعی تهاجمی

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که یکی از انواع روش های لاغری موضعی، روش های تهاجمی هستند که مهم ترین آن ها لیپوساکشن به حساب می آید.

برای بازسازی پوست صورت کلیک کنید

این روش جز روش های تهاجمی برای از بین بردن چربی ها به حساب می آید. در واقع در این روش با استفاده از تکنیک مکش اقدام به از بین بردن چربی های مختلف بدن می کند. نکته مهم این است که شما می توانید از طریق لیپوساکشن اقدام به لاغری موضعی بخش هایی نظیر باسن، شکم، ران، بازو و… کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که این روش خود به مدل های گوناگونی تقسیم می شود.

یکی دیگر از انواع روش های لاغری موجود و مورد استفاده روش لیپوماتیک است که در آن دستگاه حاوی هوای فشرده که به یک کانولا متصل شده را به صورت خودکار به شکل ۳۶۰ درجه می چرخانند. کانولا یک حرکت ارتعاشی ثابت دارد که به صورت موضعی سلول های چربی را بدون آسیب رساندن کاهش داده و باعث می شود تا شاهد از بین رفتن آن ها باشیم. این روش نیز جز انواع روش های لاغری به حساب می آید.

از مهم ترین مزایای لیپوماتیک می توان به کم بودن درد آن، اثر بالا، ریکاوری سریع، امکان کشش عالی پوست پس از عمل و… اشاره کرد.

روش های لاغری موضعی

انواع روش های لاغری موضعی غیر تهاجمی

از سوی دیگر باید به این مسئله توجه داشته باشید که در کنار روش های تهاجمی به منظور لاغری، امروزه شاهد روش های غیر تهاجمی مختلف نیز هستیم. یکی از این روشها کربوکسی تراپی است که در آن به بافت های چربی گاز دی اکسید کربن تزریق شده و در همین راستا سلول های چربی تجزیه و از بدن دفع می شود.  این روش نیز بسیار موثر و مهم بوده و شاهد افزایش محبوبیت آن هستیم.

نکته دیگری که باید بدانید این است که کرایولیپولیز یکی دیگر از انواع روش های لاغری است که به آن یخچال چرمی نیز گفته می شود. در این روش شاهد استفاده از خنک کننده غیر تهاجمی چربی برای شکستن سلول های چربی هستیم. این روش باعث می شود تا در طی چند ماه رفته رفته شاهد لاغر شدن فرد و از بین رفتن چربی در بدن باشیم. این تکنیک نیز امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و برخی از پزشکان آن را پیشنهاد می دهند.

بهترین روش برای لاغری موضعی چیست؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که از بین انواع روش های لاغری بهتر است تا به سراغ کدام روش برویم؟ در پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که با توجه به ساختار و سیستم بدن هر فرد، هر یک از روش های گفته شده کارایی و تاثیر مختلفی دارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد دادیم تا برای انتخاب روش لاغری از یک فرد متخصصین در این حوزه کمک گرفته تا در نهایت بتوانید بهترین روش را انتخاب کرده و به بهترین شکل ممکن فرایند لاغر شدن موضعی را طی کنید.

روش های لاغری موضعی

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به انواع مختلف روش های لاغری موضعی و نوین انداخته و سعی کردیم تا شما را با این موارد آشنا کنیم. بررسی نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا با دید کاملی اقدام به انتخاب بهترین روش لاغری کرده و در نهایت بتوانید به بهترین شکل ممکن مشکل چاقی خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

یازده − 2 =

فهرست