روش‌های RF و هایفو دو راه حل موثر برای جلوگیری از شل شدن و احیای کلاژن پوست هستند؛ همانطور که می‌دانید، در اثر افزایش سن توان احیای پوست کند شده و طراوت و شادابی آن رفته رفته از دست می‌رود. برای کمک به فرآیند احیا و بازسازی پوست به عوامل برانگیزنده‌ی خارجی نیاز دارید. امروزه روش‌های بسیاری برای جوانسازی و احیای پوست وجود دارد. دو روش موثر RF و هایفوتراپی امتحان خود را پس داده و بهترین و آسان‌ترین راه حل برای بازگرداندن شادابی و طراوت به پوست شما می‌باشند. اما سوال اینجاست که کدام گزینه برای شما مناسب‌ترند؟ در این مطلب به مقایسه‌ی این دو روش می‌پردازیم.

هایفوتراپی

با وجود این که هدف RF و هایفوتراپی جوان‌سازی پوست است، این دو روش کاملا متفاوت‌اند و کاربرد هر یک بستگی به نتیجه‌ای که می‌خواهید به دست آورید دارد. در اینجا لیستی از نکات متمایزکننده‌ی این دو روش را ارائه کرده‌ایم تا علاوه بر روشن کردن فرآیند درمان در این دو روش به شما کمک کنیم تا روش درمان مناسب برای خود را انتخاب کنید.

روش RF

روشRF  یا فرکانس رادیویی یک لیزر است که با حرارت متمرکز، روی درمیس (dermis) یا غشای میانی پوست اثر می‌گذارد. این روش تا عمق حداکثر 3 میلی‌متر در بافت پوست نفوذ می‌کند. در RF گرما کلاژن موجود در پوست را تحریک کرده و در نتیجه بافت پوست فورا سفت می‌شود. هر چه عمق نفوذ بیشتر باشد، اثر گرما کمتر می‌‌شود؛ بنابراین این روش درمان محدودیت‌هایی دارد. بعضی متخصصان برای گرفتن بهترین نتیجه از روش RF برای شروع درمان 6 تا 8 جلسه در ماه را پیشنهاد می‌کنند؛ پس از آن، سالانه یک یا دو جلسه برای تثبیت درمان کافی خواهد بود.

روش هایفو

روش هایفو با استفاده از امواج متمرکز ماورای صوت با شدت زیاد، جدیدترین تکنیک برای درمان عوارض ناشی از افزایش سن و غیره روی پوست است. امواج ماورای صوت اثر عمیق‌تری روش بافت پوست دارند؛ طوری که به منظور شاداب‌تر و سفت‌تر کردن پوست، عمق تماس امواج به ماهیچه می‌رسد. از آنجا که عمق تماس بیشتر است، کلاژن تازه‌ی بیشتر و به میزان موثرتری تولید می‌کند. در روش هایفو، فرآیند احیای کلاژن به طور مداوم سه ماه طول ادامه دارد؛ بنابراین تنها یک جلسه در سال کافی است تا جوانی و شادابی را به پوست شما بازگردد. علاوه بر این روش هایفو در مقایسه با RF و حتی روش‌های مشابه به آن از قبیل پیلینگ شیمیایی، میکرونیدلینگ، میکرودرم روشی کاملا غیرتهاجمی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

16 − دوازده =

فهرست